آئین گل افشانی بر سر مزار فرمانده سابق ارتش پاکستان در مشهد مقدس برگزار گردید

به گزارش وبلاگ 2012، همزمان با روز ملی دفاع پاکستان آئین فاتحه خوانی و بزرگداشت ژنرال موسی خان فرمانده سابق ارتش پاکستان بر سرمزار وی در حرم مطهر رضوی(ع) برگزار گردید.

آئین گل افشانی بر سر مزار فرمانده سابق ارتش پاکستان در مشهد مقدس برگزار گردید

به گزارش دفتر منطقه ای وبلاگ 2012، با حضور جمعی از مردم ایران و پاکستان آئین بزرگداشت ژنرال موسی خان فرمانده سابق ارتش پاکستان در مشهد مقدس برگزار گردید.

گزارش ها حاکی است جمعی از ایرانیان و پاکستانی های مقیم مشهد مقدس با حضور بر سر مزار ژنرال موسی خان که در خلال دهه 60 فرماندهی ارتش پاکستان را به عهده داشت رشادت های وی را تحسین کردند.

در این مراسم علاوه بر گل افشانی و شست وشوی مزار این فرمانده نظامی، شرکت کنندگان ضمن فاتحه خوانی برای علو درجات این فرمانده ولایتمدار دعا کردند.

لازم به ذکر است ژنرال موسی خان در هنگامه نبرد با هند در سال 1960 میلادی فرمانده ارتش پاکستان بود.

دلاورمردی های او و همچنین درایتش سبب شکست ارتش قدرتمند هند از کشور نوپای پاکستان شد و همین او را به چهره ای ملی و محبوب تبدیل کرد.

وی در ادامه سال ها نماینده دولت در ایالت بزرگ بلوچستان پاکستان بود و به مردم محروم بزرگ ترین ایالت پاکستان خدمت می کرد.

ژنرال موسی خان اگرچه در طول دوران زندگی خود و به دلیل مسئولیت های سنگینی که داشت عشق و علاقه خود به ایران اسلامی را چندان فریاد نزد ولی وصیت جالب و مهم او نشان داد که در تمام دوران زندگی درون قلبش عشق به انقلاب و رهبر کبیر انقلاب را می پرورانده است.

وصیتی که هیچ کس نمی توانست از عمل به آن شانه خالی کند، و همین باعث شد که جنازه فرمانده سابق ارتش پاکستان به ایران منتقل شده و در بارگاه امام علی بن موسی الرضا(ع) دفن گردد.

.+

منبع: خبرگزاری تسنیم

به "آئین گل افشانی بر سر مزار فرمانده سابق ارتش پاکستان در مشهد مقدس برگزار گردید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آئین گل افشانی بر سر مزار فرمانده سابق ارتش پاکستان در مشهد مقدس برگزار گردید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید