اثرگذاری اصلاح قیمت ها بر سهام خودروسازی ها

به گزارش وبلاگ 2012، خبرنگاران : فرایند شاخص صنعت خودرو ، صعودی قوی برآورد می گردد. در چهار هفته گذشته شاخص این صنعت با حدود 90 درصد افزایش از 332 هزار و 224 واحد به عدد 629 هزار و 867 هزار واحد رسید.

اثرگذاری اصلاح قیمت ها بر سهام خودروسازی ها

به گزارش وبلاگ 2012 به نقل از دنیای اقتصاد، در صورتی که شاخص صنعت خودرو فرایند صعودی فعلی را ادامه دهد، به دنبال هدف در محدوده 920 هزار واحد است که سه منطقه قیمتی از جمله 719 هزار و 500 واحد، 770 هزار واحد و 829 هزار واحد می توانند از ادامه افزایش قیمت ها جلو گیری نمایند و شروعگر کاهش و اصلاح قیمت ها شوند که به این محدوده ها مقاومت می گوییم.

توجه داشته باشید به دلیل اینکه شاخص صنعت خودرو در تاریخ خود هیچگاه در این اعداد حضور نداشته، این محدوده ها از اعتبار چندانی برخوردار نیستند اما شیوه های آماری و تکنیکی برای محاسبه محدوده های مهم در این مواقع وجود دارد و بیشترا تحلیلگران جسور از آنها به عنوان محدوده های تحلیلی استفاده می نمایند. این اشخاص برای ترسیم خطوط تحلیلی خود به دنبال حدبیشتر یک یا دو تایید نشانه تکنیکی بدون در نظر دریافت گذر زمان هستند، در مقابل تحلیلگران محافظه کار برای ترسیم خطوط تحلیلی حداقل دو نشانه تکنیکی یا گذر زمان را لحاظ می نمایند. این شاخص در منطقه اشباع خرید قرار گرفته است. این منطقه، ناحیه ای است که بعد از چند روز تقریبا متوالی افزایش قیمت سهام شرکت های موجود در شاخص صنعت خودرو، وارد آن می شویم.

از حضور در این منطقه حدود 77روز کاری می گذرد، همچنین حضور شاخص مورد مطالعه در محدوده 580 هزار واحد تا 620 هزار واحد که برای بیشتر معامله گران حائز اهمیت است و احتمال نوسانات قیمتی در این محدوده را افزایش می دهد. البته جریان پولی که در بازار هست و پول راهنمایی نماینده این جریان پولی از ترس ها برای شروع اصلاح می کاهد ولی به هر ترتیب در هر فرایند صعودی اصلاح قیمت ها اجتناب ناپذیر است. منظور از اصلاح قیمت ها تشکیل فرایند نزولی نیست بلکه کاهش قیمت ها است. فاز اصلاحی با شکست فرایند صعودی کوتاه مدت شروع می گردد که البته هنوز این اتفاق نیفتاده است. فرایند صعودی میان مدت گاه در این مرحله شکسته می گردد و گاه شکسته نخواهد شد اما فرایند صعودی بلندمدت به هیچ وجه در فاز اصلاحی شکسته نخواهد شد. احتمالا این فاز با تشکیل فرایند نزولی در کوتاه مدت همراه باشد. در صورت اصلاح قیمت ها شاخص صنعت خودرو، در هفته های آینده می تواند تا محدوده 369 هزار واحد اصلاح داشته باشد. در صورت کاهش قیمت ها سه محدوده ممکن است مانع کاهش بیشتر قیمت ها شوند که به آنها حمایت می گوییم. محدوده 540 هزار واحد، محدوده 489 هزار و 500 واحد و محدوده 429 هزار واحد را می توان به عنوان اعداد مهم حمایتی شاخص مورد مطالعه در هفته آینده در نظر داشت.

منبع: اقتصادنیوز

به "اثرگذاری اصلاح قیمت ها بر سهام خودروسازی ها" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اثرگذاری اصلاح قیمت ها بر سهام خودروسازی ها"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید