احتمال اجرای طرح ترافیک از 29 اردیبهشت

به گزارش وبلاگ 2012، فرمانده عملیات مدیریت بیماری کرونا در کلانشهر تهران گفت: رعایت سختگیرانه پروتکل های بهداشتی از سوی افراد به ویژه در زمان های پیک ترددهای درون شهری ضروری است.

احتمال اجرای طرح ترافیک از 29 اردیبهشت

به گزارش فارس، علیرضا زالی فرمانده عملیات مدیریت بیماری کرونا در کلانشهر تهران درباره شرایط کرونا در استان تهران، اظهار کرد: در 24 ساعت گذشته بالغ بر 191 بیمار در بخش های عادی و 62 نفر در بخش های ویژه به عنوان بیماران جدید با تشخیص سندروم کووید 19 بستری شدند.

وی اضافه نمود: این آمار نسبت به روزهای قبل در زمینه بیماران جدید با شیب ملایمی در حال کاهش است و مجموع بستری های جدید 3.5 درصد کاهش را نشان می دهد.

زالی ادامه داد: در زمینه مراجعان بیمارستانی نسبت به روزهای گذشته تغییر محسوسی نداشتیم؛ در زمینه ترخیص بیماران کرونایی نیز 325 بیمار از مجموعه بیمارستان های تهران مرخص شده اند که نسبت به روزهای اخیر تعادل نسبی را در این زمینه نشان می دهد.

فرمانده عملیات مدیریت بیماری کرونا در کلانشهر تهران اضافه نمود: با توجه به شرایط فعلی، حجم بالای ترددهای درون شهر، افزایش تراکم در روزهای اخیر و بالا رفتن تراکم در بخش های مرکزی شهر بیش از گذشته رعایت ملاحظات بهداشتی باید مدنظر قرار گیرد.

وی با تأکید بر ضرورت عدم تلقی عادی شدن شرایط، توصیه کرد: شهروندان باید طوری رفتار کنند که دچار بحران های جدید نشویم.

فرمانده عملیات مدیریت بیماری کرونا در کلانشهر تهران یادآور شد: رعایت سختگیرانه پروتکل های بهداشتی از سوی افراد به ویژه در زمان های پیک ترددهای درون شهری در بخش های مرکزی شهر که امکان فاصله گذاری اجتماعی با چالش هایی روبه رو است، برای حفظ و جلوگیری از آسیب به تعادل نسبی در بخش های درمانی ضروری است تا در روزهای آینده به سمت تقلیل موارد ابتلای جدید حرکت کنیم.

پروتکل های بهداشتی مراسم شب های قدر توسط وزیر بهداشت ابلاغ می شود

زالی درباره پروتکل های بهداشتی برگزاری مراسم شب های قدر اظهار کرد: این پروتکل ها توسط وزیر بهداشت در حال تهیه است و پس از تدوین توسط وزیر ابلاغ می شود.

وی درباره تصمیم گیری در مورد طرح ترافیک تهران، توضیح داد: بعد از بازگشایی که در کلانشهر تهران رخ داد برای اینکه بار کمتری به ناوگان حمل و نقل عمومی وارد شود طرح ترافیک برداشته شد تا حمل و نقل عمومی شهر فرصتی برای تهیه وسایل حفاظتی از جمله ماسک داشته باشد.

افزایش 167درصدی ترددها در سطح شهر

زالی ادامه داد: با توجه افزایش 167 درصدی ترددها در سطح شهر به ویژه در محدوده آلودگی هوا و مرکز شهر در روزهای اخیر برخی از ترددها ضروری تلقی نمی شود و به همین خاطر برای کاستن تجمعات تصمیم گرفته شد با شناور سازی و تغییراتی در طرح ترافیک این طرح اجرا شود.

فرمانده عملیات مدیریت بیماری کرونا در کلانشهر تهران اظهار امیدواری کرد اجرای این طرح میزان بار حمل و نقل عمومی افزایش پیدا نکند و با تغییر زمان حضور کارمندان قبل از شروع طرح ترافیک و مجاز شدن خروج کارمندان و عموم کادر درمانی از طرح به کارهای ضروری اداری و درمانی رسیدگی شود.

وی یادآور شد: با توجه به اینکه بخشی از اجرای این طرح به مصوبات شورای شهر تهران نیاز دارد، احتمالا بعد از شب های قدر یعنی 29 اردیبهشت طرح ترافیک اجرا خواهد شد.

منبع: فرارو

به "احتمال اجرای طرح ترافیک از 29 اردیبهشت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "احتمال اجرای طرح ترافیک از 29 اردیبهشت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید