احتمال ممنوعیت اپلیکیشن های از پیش نصب شده در محصولات اپل

به گزارش وبلاگ 2012، تحت قانون اصلاحات ضد انحصارطلبی آمریکا، از پیش نصب شدن اپلیکیشن های اپل در دستگاههای این شرکت ممنوع خواهد شد.

احتمال ممنوعیت اپلیکیشن های از پیش نصب شده در محصولات اپل

دیوید سیسیلین، نماینده دموکراتی که در کوشش برای تصویب قوانین جدید برای شرکتهای فناوری آمریکایی است، اظهار داشت پیشنهاد ممنوعیت فزونی دادن محصولات شرکتهای فناوری نسبت به محصولات رقیبان به معنای آن خواهد بود که اپل نمی تواند دستگاههایش را با اپلیکیشن های از پیش نصب شده خود در سیستم عامل iOS عرضه کند. دانلود پنج اپلیکیشن دیگر به اندازه اپلیکیشن اپل راحت خواهد بود بنابراین آنها از نفوذ بازارشان به نفع محصولات و خدماتشان استفاده نمی نمایند.

این پیشنهاد بخشی از بسته لوایح مورد حمایت اعضای هر دو حزب حاکم در آمریکاست که محدودیتهای جدیدی برای نحوه فعالیت شرکتهای فناوری وضع خواهد نمود، خرید شرکتهای دیگر را برای آنها محدود نموده و آنها را وادار می نماید از برخی از کسب و کارها خارج شوند. جرولد نادلر، نماینده نیویورک و رئیس کمیته قضایی مجلس نمایندگان آمریکا گفت این کمیته هفته آینده پنج لایحه را آنالیز خواهد نمود.

سیسیلین گفت: ممنوعیت ارجحیت دادن خود شامل سرویس اشتراکی پرایم آمازون نیز خواهد شد زیرا این سرویس به زیان برخی از فروشندگانی است که به این پلتفرم اینترنتی متکی هستند.

بر اساس گزارش بلومبرگ، این نماینده مجلس آمریکا درباره این که آیا مایکروسافت هم شامل محدودیتهای مذکور خواهد شد، گفت: تشخیص این موضوع با وزارت دادگستری و کمیسیون تجارت فدرال خواهد بود. این قانون چندین معیار معین خواهد نمود که شامل دستکم 50 میلیون کاربر فعال ماهانه در آمریکا و سرمایه بازار 600 میلیارد دلار خواهد بود.،ایسنا

منبع: ایران آنلاین

به "احتمال ممنوعیت اپلیکیشن های از پیش نصب شده در محصولات اپل" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "احتمال ممنوعیت اپلیکیشن های از پیش نصب شده در محصولات اپل"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید