استعفای یک ژنرال اسپانیایی، دلیل: تزریق بدون نوبت واکسن کرونا

به گزارش وبلاگ 2012، واکسن زدن بدون نوبت و عدم رعایت اولویت بندی از سوی بعضی از مقامات در اسپانیا باعث خشم عمومی در این کشور شده است.

استعفای یک ژنرال اسپانیایی، دلیل: تزریق بدون نوبت واکسن کرونا

یک ژنرال ارشد اسپانیایی پس از اتهام دریافت بدون نوبت واکسن کرونا کناره گیری کرد. گزارش های مطرح شده در باره عدم رعایت اولویت بندی دریافت واکسن، از سوی بعضی از مقامات دولتی اسپانیا باعث خشم بسیاری از مردم در این کشور شده است.

به گزارش وبلاگ 2012 به نقل از رویترز، مارگاریتا روبلز وزیر دفاع اسپانیا پس از گزارش رسانه های این کشور در باره دریافت واکسن بدون نوبت از ژنرال میگوئل آنجل ویلارویا شرح خواست. این ژنرال یکی از فرماندهان برجسته ستاد دفاعی در اسپانیا است.

وزارت دفاع اسپانیا در بیانیه ای از استفعای این ژنرال اطلاع داد اما صراحتا از واکسیناسیون این فرمانده صحبتی نکرد. در این بیانیه آمده است: او (ژنرال) هرگز قصد استفاده ناعادلانه از امتیازات کاری و موقعیتش که باعث تخریب وجهه نیروهای ارتش و سابقه پرافتخار خودش می گردد را نداشته است.

یکی از کارکنان کادر بهداشت و درمان در حال تزریق واکسن فایزر- بیون تک در مادرید اسپانیا/ عکس: رویترز

این بیانیه می افزاید: ژنرال ویلوریا تصمیمی درست گرفت اما به وجهه عمومی نیروهای نظامی آسیب زده است.

ژنرال ویلارویا در ابتدای آغاز همه گیری به عنوان نماینده ارتش در جلسات توجیهی با رسانه ها شرکت می کرد و در خصوص عملکرد نیروهای نظامی، پاکسازی و ضدعفونی کردن خانه های سلامت و مراقبت از شهروندان پیر گزارش می داد.

با این حال شهروندان از کار او در دریافت بدون نوبت واکسن خشمگین و عصبانی هستند.

یکی از کاربران اسپانیایی توییتر در پستی نوشت: ژنرال ویلارویا و دیگر همکاران، شریک من 67 ساله است، آلزایمر دارد و نابیناست. ما منتظر واکسن هستیم. ما کارمند و پرستار بازنشسته ایم و در اولویت یک قرار داریم. آیا شما از ما مهم ترید.

نرخ مبتلایان کرونا در اسپانیا افزایش یافته و در روز آدینه 42 هزار 885 نفر به جمع مبتلایان کرونایی این کشور اضافه شدند تا مجموع مبتلایان اسپانیا به بیش از 2 میلیون 499 هزار نفر برسد. حدود 400 نفر در روز آدینه به دلیل ابتلا به کرونا جان باخته اند و تعداد کل مرگ و میرهای کرونایی این کشور از زمان شیوع ویروس در اسپانیا از 55 هزار و 441 نفر گذشته است.

منبع: عصر ایران

به "استعفای یک ژنرال اسپانیایی، دلیل: تزریق بدون نوبت واکسن کرونا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "استعفای یک ژنرال اسپانیایی، دلیل: تزریق بدون نوبت واکسن کرونا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید