اشتباه خیابان سی تیر در پهنه رودکی تکرار نشود

به گزارش وبلاگ 2012، زینب زینال زاده- خبرنگار: پهنه رودکی طرح فرهنگی است که با اجرایی شدنش، بخش مرکزی کلانشهر تهران را از شب مردگی نجات می دهد. گردش های دسته جمعی و دورهمی های شبانه، دستاورد مهم این طرح خواهد بود. اجرایی شدن پروژه رودکی به احیای شغل ها و کاسبی های شبانه تهران یاری می نماید و می تواند زمینه مناسبی برای گردشگری فرهنگی را فراهم کند.

اشتباه خیابان سی تیر در پهنه رودکی تکرار نشود

رئیس اتحادیه اغذیه فروشان و مواد غذایی تهران با استقبال از اجرایی شدن پهنه رودکی می گوید: سال های گذشته پدیده شب مردگی در تهران وجود نداشت و همه جا شور و هیجان وجود داشت. این روزها با تفکیک شهر تهران به بافت های مسکونی و تجاری در بعضی مناطق 6 و 11 و 12، با پدیده شب مردگی روبرو شده ایم. پهنه رودکی به احیای این فضاها یاری می نماید و می توانیم دوباره شاهد دمیده شدن سر زندگی در شب های تهران باشیم.

او به متولیان این طرح پیشنهاد می دهد و می گوید: خانواده ها در چنین فضاهایی دوست دارند جمع های خودمانی برقرار نمایند و یک غذای ساده یا نوشیدنی کنار هم میل نمایند. قرار دادن کانکس ویژه عرضه مواد غذایی، اشتباهی است که پهنه را به خیابان سی تیر دوم تبدیل می نماید. اغذیه فروشان با مواد غذایی سر و کار دارند و مستقیم با سلامت افراد در ارتباط هستند. بنابراین ارائه خدمات در این کانکس ها را نمی پذیریم و باور دارم این کار برای دومین بار نباید در پهنه رودکی که پهنه ای فرهنگی است تکرار گردد.

اسدالله احمدی شهریور می افزاید: برای اجرای بهتر این طرح و خدمت رسانی مطلوب صنف اغذیه فروشان بهتر است متولیان هماهنگی های لازم را برای ارائه مجوز فعالیت شبانه صنف های مرتبط انجام دهند. بنده به عنوان رئیس این اتحادیه اطمینان می دهم با این کار، صنف اغذیه فروشان با رعایت استاندارد و بهداشت بهترین خدمات را به مردم ارائه دهند.

او همچنین اطمینان می دهد که به وسیله همکاری با صنف اغذیه فروشان می توان غذاهای سنتی را عرضه و شهروندان را با مواد غذایی سالم و مفید و البته ارگانیک آشنا کرد. رئیس اتحادیه اغذیه فروشان بر این باور است که پهنه رودکی، گذر فرهنگی است که می توان از آن برای ترویج فرهنگ و آداب و رسوم غذا خوردن و مهمان نوازی استفاده کنیم.

منبع: همشهری آنلاین

به "اشتباه خیابان سی تیر در پهنه رودکی تکرار نشود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اشتباه خیابان سی تیر در پهنه رودکی تکرار نشود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید