افزایش قیمت صندوق های چوبی در آبادان و خرمشهرعمدی است

به گزارش وبلاگ 2012، حسن دشتی گفت: افزایش قیمت صندوق های چوبی عمدی است بنابراین کشاورزان آبادان و خرمشهری در فروش خرمای خود عجله نکنند.

افزایش قیمت صندوق های چوبی در آبادان و خرمشهرعمدی است

حسن دشتی، مدیر جهاد کشاورزی آبادان در گفت و گو با خبرنگار ، گفت: صندوق سازان و دلالان با آغاز خرید تضمینی خرما از کشاورزان جنوب غرب خوزستان و به منظور سوء استفاده از موقعیت قیمت صندوق های چوبی را افزایش دادند.

او با بیان آن که سازمان جهاد کشاورزی در حال تصویب برای جای گذاری خرماها در گونی یا سبدهای پلاستیکی است از کشاورزان این دو شهرستان خواست در فروش خرماهای خود عجله نکنند.

دشتی قیمت تصویب شده اولیه برای کیلوگرم خرما را 8 هزار و 200 تومان اظهار داشت که پس از پیگیری ها به رقم 9 هزار و 200 تومان تبدیل شد.

مدیر جهاد کشاورزی آبادان با اشاره به گلایه بعضی کشاورزان این شهرستان در مورد این که هزینه فراوری هر کیلوگرم خرما 12 هزار و 500 تومان است و خرید تضمینی خرما از آن ها نه تنها سودی ندارد که به ضرر آن ها هم تمام می گردد ادامه داد: دلیل بالا بودن هزینه فراوری خرما مکاهمه نبودن فرآیند فراوری و متقبل شدن هزینه کارگران است.

او بیان نمود: مبلغ 8 هزار و 200 تومان تنها برای خرید خرما های خوزستان محاسبه می گردد و خرمای شش استان دیگر بر اساس مبلغ تصویب شده اولیه که 8 هزار و 200 تومان است خریداری می گردد.

دشتی گفت: خرید تضمینی خرما از کشاورزان خوزستانی پس از 17 سال به وسیله دولت انجام می گردد و برای آن در سازمان برنامه و بودجه ردیف اعتباری در نظر گرفته شده است.

انتهای پیغام / ا

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

به "افزایش قیمت صندوق های چوبی در آبادان و خرمشهرعمدی است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "افزایش قیمت صندوق های چوبی در آبادان و خرمشهرعمدی است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید