افشای دست داشتن فرانسه در قتل قذافی

به گزارش وبلاگ 2012، فارس نوشت: بعضی ایمیل های محرمانه ارسالی به وزیر خارجه اسبق آمریکا نشان می دهد که فرانسه در قتل معمر القذافی رهبر سابق لیبی دست داشته است.

افشای دست داشتن فرانسه در قتل قذافی

بعضی ایمیل های محرمانه نشان می دهد که تمایل فرانسه برای حفظ سلطه اقتصادی بر قاره آفریقا، علت قتل سرهنگ معمر قذافی بوده است.

سه هزار ایمیل محرمانه ای که برای نخستین بار محتوای آن افشا می گردد، نشان می دهد که فرانسه در قتل قذافی دست داشته است.

روزنامه رأی الیوم به نقل از روزنامه کیا أفریقیا نوشت که کشورهای غربی از ناتو به عنوان ابزاری برای سرنگونی قذافی استفاده نموده اند.

این ایمیل ها در آوریل 2011 به هیلاری کلینتون وزیر خارجه آمریکا ارسال شده و بیانگر مقاصد غارتگرانه عجیب و غریب است.

در این نامه های الکترونیکی آمده است که طرح نظامی ناتو به فرماندهی فرانسه در لیبی، بر دستیابی به بیشترین سهم از تولیدات نفتی لیبی تأکید داشت.

در این ایمیل ها پنج هدف نیکلا سارکوزی رئیس جمهور سابق فرانسه از رهبری حمله به لیبی اینگونه عنوان شده است: دستیابی به نفت لیبی، تضمین نفوذ فرانسه در منطقه، تقویت آوازه محلی سارکوزی، تأکید بر قدرت نظامی فرانسه و ممانعت از تأثیرگذاری قذافی بر آفریقای فرانکفون (غرب آفریقا).

20 آگوست 2011 لیبی خاطرنشان کرد که سرهنگ قذافی که از دست انقلابیون فراری شده و در خطوط لوله فاضلاب به همراه تعدادی از نگهبانان شخصی خود مخفی شده بود توسط نیروهای المجلس الوطنی الانتقالی پیدا شده و به ضرب گلوله از ناحیه ساق پا و کمر به قتل رسید حال آنکه سازمان ملل مارس 2012 در روایتی متفاوتی از لحظه دستگیری قذافی خاطرنشان کرد که یکی از عناصر قذافی با پرتاب نارنجکی به سمت او باعث جراحت شدید او شد و پس از آن قذافی در حالیکه بشدت زخمی و شوکه شده از مخفیگاهش بیرون آمد و یکی همراهان او پرچم سفید را به نشانه تسلیم بالا برد.

310 310

منبع: خبرآنلاین

به "افشای دست داشتن فرانسه در قتل قذافی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "افشای دست داشتن فرانسه در قتل قذافی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید