انتقاد تند کیهان کلهر از مدیران میراث فرهنگی در مجموعه طاق بستان ، عذرخواهم که چرا در تقابل با این بیمایگان نشستم

به گزارش وبلاگ 2012، کیهان کلهر که در مراسم جایزه گرمی به همراه گروه جاده ابریشم به رهبری یویوما پیروز به کسب جایزه گرمی شده است از مدیران حراست مجموعه طاق بستان که تحت مدیریت میراث فرهنگی است به شدت انتقاد کرد.

انتقاد تند کیهان کلهر از مدیران میراث فرهنگی در مجموعه طاق بستان ، عذرخواهم که چرا در تقابل با این بیمایگان نشستم

وبلاگ 2012: کیهان کلهر که برای کنسرت شهر خاموش به کرمانشاه سفر نموده بود در متنی از برخورد عوامل این پایگاه ارزشمند میراث فرهنگی انتقاد کرد و نوشت: درود به هموطنان عزیزم آخرین کنسرت شهر خاموش دیشب در کرمانشاه برگزار گردید. لازم دانستم مطالبی را با پیگیران این صفحه و خصوصاً هم استانی هایم بازگو نمایم. متاسفانه ما در این دو شب اجرا مسائل بسیاری داشتیم که باعث دلخوری همشهری هایم، اعضای گروه و بنده بود،

بدبختانه مجموعه زیبا و عزیز طاق بستان تحت اختیار جماعتی به دور از ادب و فرهنگ در بخش حراست اداره می گردد که منزلت مردم و حرمت اهالی فرهنگ در نظرشان هیچ است. به عنوان موسیقیدانی که تقریباً در سراسر جهان به روی صحنه رفته و گاهی در دورافتاده ترین نقاط جغرافیایی کنسرت داده، می گویم که تا به حال شاهد این حد از بی احترامی و تخفیف نسبت به مخاطبانم و خودم نبوده ام.

کنسرت ما در اولین شب با تاخیری بسیار زیاد شروع شد که دلیل آن دیر قرار دادن محل اجرا در اختیار تیم اجرایی و معطلی طولانی ما پشت درها بود، ازین رو فرصت کافی برای نصب و چینش صحیح لوازم و حتی صحنه محل اجرا نبود در حالی که طبق برنامه ما از صبح باید محوطه را برای ورود علاقمندان آماده می کردیم.

برخوردهای زشت مسئولان حراست در ورودی مجموعه باعث دلخوری بسیاری از علاقمندان شده بود که ما نیز در پشت صحنه با آن دست به گریبان بودیم. پس از کنسرت نیز بیرون کردن مردم با ادبیات ناخوب در هنگام دریافت عکس و راندن آنها به خیابان توسط حراستیان باعث آزار همشهریانم و بنده شد.

در هر برنامه کوشش و قصد ما ارائه با کیفیت ترین اجراست که بدبختانه این بار با حضور چنین نااهلانی کوشش ما به نتیجه کاملی که مد نظر داشتیم نرسید. از مردم عزیز شهرم که طی این دو شب حضور این ناقابلان را با متانت تحمل کردند تشکر می کنم. از خودم نیز عذرخواهم که چرا در تقابل با این بیمایگان نشستم.

کیهان کلهر در خاتمه متن خود نیز نوشته است: در خاتمه به این نامسئولانِ به دور از عشق و فرهنگ می گویم که قدمت هنر و هنر دوستی درین خطه بیش از قدمت طاق بستان است که نه به زور از میان رفتنی ست نه به بی حرمتی، آنچه باید برود هنر و فرهنگ نیست بلکه شمایی …

طاق بستان (به کردی کرمانشاهی تاق وه سان به معنی طاق و سنگ) که به مرور زمان توسط زبان و لهجه های متفاوت به (تاق اوسان، تاق وه سان و طاق بستان) تغییر نموده، مجموعه ای از سنگ نگاره ها و سنگ نوشته های دورهٔ ساسانی است که در شمال غربی شهرکرمانشاه واقع شده است.

چند صحنهٔ تاریخی از جمله تاج گذاری خسرو پرویز، تاج گذاری اردشیر دوم، تاج گذاری شاهپور دوم و سوم و هم چنین چند سنگ نوشته (کتیبه) به خط پهلوی کتیبه ای و مراسم شکار گراز توسط سوارر کاران و نواختن موسیقی با آلات موسیقی چنگ در آن حک شده است.

وجود کوه و چشمه در این مکان، آن را به گردش گاهی زیبا تبدیل نموده که از زمان های دیرین تا به امروز مورد توجه بوده است.

این مجموعه در قرن سوم میلادی ساخته شده است و ارزش هنری و تاریخی زیادی دارد.

منبع: چمدان

به "انتقاد تند کیهان کلهر از مدیران میراث فرهنگی در مجموعه طاق بستان ، عذرخواهم که چرا در تقابل با این بیمایگان نشستم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "انتقاد تند کیهان کلهر از مدیران میراث فرهنگی در مجموعه طاق بستان ، عذرخواهم که چرا در تقابل با این بیمایگان نشستم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید