بهسازی حفاظ شیشه ای پیرامون آرامگاه کوروش

به گزارش وبلاگ 2012، مدیر پایگاه میراث جهانی پاسارگاد از بهسازی حفاظ شیشه ای آرامگاه کوروش در مجموعه میراث جهانی پاسارگاد اطلاع داد.

بهسازی حفاظ شیشه ای پیرامون آرامگاه کوروش

به گزارش وبلاگ 2012 به نقل از روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان فارس، افشین ابراهیمی امروز 16 تیر ماه 1399 با اشاره به طرح به سازی حفاظ شیشه ای پیرامون آرامگاه کوروش اظهار کرد: با گذشت یک دهه از اجرای حفاظ شیشه ای در اطراف آرامگاه کوروش در مجموعه میراث جهانی پاسارگاد، این سازه علیرغم برخورداری از پاره ای ویژگی های فنی مطلوب و رعایت معیارهای همسو و متناسب با ارزش های اثر، لیکن به سبب فرسودگی شدید و تغییر شکل پایه چوبی نگهدارنده و همچنین لغزنده بودن آن بر سطح شنی صفه آرامگاه که جدا شدن مداوم قطعات و شکستن پی درپی جداره های شیشه ای را به دنبال داشته، چاره ای جز تعویض مصالح و بازنگری در فرایند ساخت حفاظ باقی نگذاشته است.

او گفت: به همین خاطر طرح بهسازی حفاظ شیشه ای آرامگاه با هدف رفع کردن ضعف های موجود، عملکرد حفاظتی بهتر و آراستگی بیشتر، اخیرا به اجرا گذاشته شده است.

ابراهیمی اضافه کرد: هم زمان با این عملیات، مرز حفاظ تا آرامگاه از هر چهار طرف، دو متر به عقب کشیده می گردد و اینگونه، محیط گسترده تری حدود 1/5 برابر وسعت فعلی، در اطراف آرامگاه به وجود خواهد آمد و به وسعت محیط اطراف آرامگاه اضافه کرده خواهد شد.

منبع: میراث آریا

به "بهسازی حفاظ شیشه ای پیرامون آرامگاه کوروش" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بهسازی حفاظ شیشه ای پیرامون آرامگاه کوروش"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید