ترامپ: خبر بزرگی از پنسیلوانیا خواهد رسید

به گزارش وبلاگ 2012، دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا در واکنش به اخبار رسانه های این کشور مبنی بر پیروزی جو بایدن نامزد دموکرات ها در انتخابات ریاست جمهوری سوم نوامبر، با انتشار پیامی توییتری به موضع گیری در این خصوص پرداخت.

ترامپ: خبر بزرگی از پنسیلوانیا خواهد رسید

رئیس جمهور آمریکا در ادامه جنگ قدرت در این کشور امروز دوشنبه در این باره نوشت: خبر عظیمی از پنسیلوانیا خواهد رسید. کاهش بسیار عظیم آرای غیرقانونی که نمی توان آنها را گزارش کرد. انتخاباتِ همراه با تقلب.

این در حالیست که رودی جولیانی وکیل شخصی ترامپ با تنظیم دادخواستی، از دیوان عالی خواست سه رای پیشین دادگاه ایالتی پنسیلوانیا که در باب آرای پُستی هستند را ابطال کند.

در حالیکه جو بایدن نامزد دموکرات انتخابات 2020، با اختلاف 80 هزار رای، پیروزی در ایالت پنسیلوانیا را از آن خود کرد؛ جولیانی بیان کرد که کنگره ایالتی پنسیلوانیا که در اختیار جمهوریخواهان است باید آرای الکترال را به ترامپ اعطا کند.

این در حالی است که دیوان عالی آمریکا 10 روز پیش، دادخواست دادستانی ایالت تگزاس مبنی بر ابطال آرای چهار ایالت کلیدی میشیگان، ویسکانسین، پنسیلوانیا و جورجیا را رد نموده بود.

هفته پیش، کالج الکترال (هیئت برگزینندگان) با اعطای 306 رای به بایدن، او را پیروز انتخابات معرفی کرد.

قرار است کنگره در تاریخ 6 ژانویه (17 دی)، حکم کالج الکترال را تائید کند حال آنکه ترامپ با امتناع از پذیرش شکست، از هواداران خود خواسته تا در آن روز به خیابان ها بریزند.

مراسم تحلیف احتمالی بایدن و واگذاری کاخ سفید به او، در تاریخ 20 ژانویه (اول بهمن) برگزار خواهد شد.

لازم به ذکر است، هر دو نامزد اصلی در انتخابات ریاست جمهوری سوم نوامبر 2020 پیش از برگزاری و نیز پس از اتمام آن یکدیگر را به دست داشتن در توطئه چینی علیه هم متهم نموده اند؛ واقعیتی که نقصان عظیم در کشور مدعی لیبرال دموکراسی را به وضوح نشان می دهد.

منبع: خبرگزاری مهر

به "ترامپ: خبر بزرگی از پنسیلوانیا خواهد رسید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ترامپ: خبر بزرگی از پنسیلوانیا خواهد رسید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید