تشخیص چهره افراد ماسک دار نیز میسر شد

به گزارش وبلاگ 2012، در آستانه شیوع ویروس کرونا، شرکت های سازنده فناوری تشخیص چهره در چین با استفاده از هوش مصنوعی، این فناوری را برای شناسایی چهره افرادی که ماسک بر صورت دارند، به روز نموده اند.

تشخیص چهره افراد ماسک دار نیز میسر شد

به گزارش وبلاگ 2012 از ایرنا، در حال حاضر بیشتر مردم در چین به دلیل شیوع کرونا از ماسک استفاده می نمایند و شرکت های سازنده فناوری تشخیص چهره در این کشور از هوش مصنوعی استفاده می نمایند تا بتوانند چهره افراد دارای ماسک را نیز شناسایی و از این طریق به جلوگیری از شیوع بیشتر این بیماری یاری نمایند.

شرکت چینی SenseTime که به عنوان باارزش ترین استارت آپ هوش مصنوعی در دنیا توصیف می گردد و دست کم 4.5 میلیارد دلار ارزش دارد، یکی از چند شرکتی است که فناوری تشخیص چهره خود را به نحوی ارتقاء داده است تا بتواند چهره شخصی که ماسک بر صورت دارد را بدون احتیاج به برداشتن ماسک از صورت شناسایی کند.

این سیستم به جای تکیه بر مشاهده دهان شخص، قادر است هویت فرد را از روی چشمان و ناحیه بالای بینی در صورت وی تشخیص دهد.

براساس آئین نامه دولت چین در خصوص پیشگیری و کنترل بیماری کرونا، افرادی که از ماسک استفاده نمی نمایند، اجازه ورود به مکان های گوناگون را ندارند و براساس قوانین مربوط با آن ها برخورد می گردد.

وزیر صنعت و فناوری اطلاعات چین هم اظهار کرد، برای جلوگیری از شیوع بیشتر ویروس کرونا و کنترل این بیماری، باید از اینترنت، کلان داده ها، هوش مصنوعی و رایانش ابری استفاده گردد.

ویروس کرونا و یا COVID-19، تا کنون جان دو هزار و 771 نفر را در سراسر دنیا گرفته و بیش از 81 هزار نفر را آلوده نموده است که بیشتر این افراد در چین بوده اند.

منبع: جام جم آنلاین

به "تشخیص چهره افراد ماسک دار نیز میسر شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تشخیص چهره افراد ماسک دار نیز میسر شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید