توجه به چگونگی انتخاب پاسیو در منزل خود به جهت زیباسازی محیط

به گزارش وبلاگ 2012، یکی از بخش های جذابی که در بعضی از ویلاها و منازل مسکونی به جهت زیباسازی محیط و دیزاین آن ها مورد استفاده قرار می گیرد؛ پاسیو است. به واقع پاسیو شبیه به حیاط خلوت است. البته با این تفاوت که پاسیو دارای سقف شفاف است و شما می توانید آن را در بخش انتهایی یا در وسط منازل مسکونی خود در جهت زیباسازی محیط به کار گیرید.

توجه به چگونگی انتخاب پاسیو در منزل خود به جهت زیباسازی محیط

یاری به زیباسازی محیط با استفاده از خلاقیت های نوین

اگر می خواهید از خلاقیت های نوین به زیباسازی محیط اطراف خود بهره ببرید؛ می توانید حتی در صورت نداشتن حیاط هم از ایده جذابی به نام پاسیو بهره مند شوید. حتما از خود می پرسید پاسیو چیست و چه کاربرد و مزایایی دارد؟ امروزه در ویلاها و حتی بعضی از ساختمان ها بخشی به عنوان پاسیو طراحی می نمایند و آن را با ایده ها و خلاقیت های نوین و بکر امروزی به گونه شگفت آوری طراحی می نمایند که حسابی انسان را سر ذوق می آورد. در ادامه بیشتر در مورد پاسیو و فرق آن با حیاط خلوت اشاره خواهیم داشت تا شما بتوانید در صورت تمایل از وجود آن ها در ساختمان خود هم بهره ببرید و دکوراسیون داخلی یا خارجی منزل خویش را با دیزاین فوق العاده چشمگیر و شگرفی حسابی دگرگون سازید.

آشنایی بیشتر با پاسیو و استفاده از آن در زیباسازی منزل

پاسیو به طور کلی فضایی نورگیر است که در محیط های داخلی ساختمان به جهت زیباسازی دکوراسیون داخلی ساختمان ها مورد استفاده قرار می گیرد. طراحی ها و ایده پردازی ها در این خصوص بسیار زیاد و چشمگیر است و شما می توانید متناسب با سلیقه های خود هر یک از این طرح ها را در منزل خود پیاده سازی کنید تا حس زیبایی دوچندانی در محیط پیرامون خویش به ارمغان آورید. پاسیو را بیشتر در بخش های پشتی ساختمان ها مورد استفاده قرار می دهند که از پنجره ها به دور هستند و نور کافی ندارند. بنابراین کاربرد عمده پاسیو، نورگیر بودن و پدید آوردن حس روشنایی چشمگیر منازل مسکونی است که در عین حال شما می توانید علاوه بر تأمین نور لازم و کافی در منزل خود از وجود فضایی دلنشین، گرم و صمیمی در بخش پاسیو هم برای دورهمی های خود بهره ببرید.

لیست قیمت 40 مدل رادیو با کیفیت عالی + لینک خرید

صفحه جدید ما را دنبال کنید

دنبال می کنم

انتخاب پوشش های مختلف سقف در طراحی پاسیو باب میل شما

شما می توانید باب میل و سلیقه خویش هر یک از پوشش های سقف مختلف را در طراحی پاسیو برای خود انتخاب کنید تا در گرما و سرما بتوانید از این فضای گرم و دلنشین روز و روزگار خوش و خرمی را در کنار عزیزان و دوستان خود بگذرانید. بنابراین شما نه به آجر و سیمان و…. بلکه به مصالحی نظیر: فایبر گلاس شفاف، پلی کربنات شفاف، پوشش حبابی نورگیر و… احتیاج دارید تا با استفاده از آن سقف پاسیو را این گونه خلاقانه و جذاب پدید آورید و درون آن را با وسایل مختلف به زیبایی پدید آورید تا لحظات مانا و نابی را در کنار عزیزان و خانواده خویش در زیر این پاسیو با طراحی های شگرف و بی نظیر امروزی به خوبی استفاده به عمل آورید و حسابی غرق در لذت شوید. ذکر این نکته هم خالی از لطف نیست که انتخاب این مصالح برای پوشش سقف پاسیو بی حساب و کتاب نیست. به عنوان مثال: می توان خاطر نشان ساخت که جنس پلی کربنات شفاف که برای پوشش سقف پاسیو مورد استفاده قرار می گیرد؛ به گونه ای است که در برابر گرما و تابش نور مستقیم آفتاب مقاومت و کیفیت بالایی دارد تا شما بتوانید در هر یک از فصول سال در زیر پاسیو لحظات مانایی را برای خود رقم بزنید.

پاسیو با حیاط خلوت متفاوت است

هر چند که بعضی از افراد ممکن است پاسیو را مترادف حیاط خلوت در ترجمه فارسی تعریف نمایند؛ ولی بهتر است یادآور شویم که با حیاط خلوت متفاوت است. بدین صورت که پاسیو - همان طور که گفته شد- دارای سقف است و سقف آن شفاف می باشد. این در حالی است که سقف حیاط خلوت شفاف نیست و بهتر است بگوییم اصلا حیاط خلوت در بیشتر موارد سقف ندارد. حیاط های خلوت را معمولا در بخش پشتی خانه طراحی می نمایند که درب ورودی هم ندارد. اما پاسیو را در بخش انتهایی منازل مسکونی طراحی می نمایند و حتی می توان آن ها را در وسط منازل مسکونی هم پدید آورند. به واقع این بخش از منزل یک فضای بسته دارای نورگیر است که در طراحی های بسیار بکر با ایده پردازی های بسیار نوین و زیبایی به وجود آمده است که شما می توانید با توجه به سلیقه خود و البته به یاری یک دکوراتور ساختمان از بهترین و شیک ترین مدل پاسیو در منزل خود بهره ببرید.

خرید 40 مدل بین بگ با کیفیت + قیمت عالی

تصاویر بیشتر

خرید 30 مدل شامپو ضد ریزش مناسب انواع موها + قیمت مناسب

منبع: اتاق

به "توجه به چگونگی انتخاب پاسیو در منزل خود به جهت زیباسازی محیط" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "توجه به چگونگی انتخاب پاسیو در منزل خود به جهت زیباسازی محیط"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید