حمایت از شرکت های تعاونی در حوزه پرنده نگری برای خاتمه شکار غیرمجاز در مازندران

به گزارش وبلاگ 2012، خبرنگاران/مازندران استاندار مازندران خواهان حمایت از شرکت های تعاونی در حوزه پرنده نگری برای سرانجام شکار غیرمجاز در این استان شد.

حمایت از شرکت های تعاونی در حوزه پرنده نگری برای خاتمه شکار غیرمجاز در مازندران

احمد حسین زادگان روز سه شنبه در کارگروه اقتصادی ، سرمایه گذاری و اشتغال استان که با حضور معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در سالن شماره یک استانداری مازندران برگزار گردید ، با اشاره به اهمیت تعاونی ها اظهار کرد: توسعه و کارآمدی شرکت های تعاونی در سطح ملی نیازمند اعتماد سازی عمومی است.

وی توضیح داد: سلب اعتماد عمومی از تعاونی ها و موانع فرهنگی را مهم ترین مشکل توسعه تعاونی ها بوده و بدون اعتمادسازی عمومی نمی توان امید چندانی به کارآمدی شرکت های تعاونی داشت.

استاندار مازندران با اشاره به اینکه پس از پیروزی انقلاب اسلامی توسعه تعاونی ها در حوزه اقتصادی بود اما این برنامه ریزی تا حد زیادی پیروز عمل نکرده اعلام کرد: بعضی از شرکت های تعاونی در حوزه اقتصادی فعالیت های چشمگیری دارند و حمایت از شرکت های تعاونی توسعه عمران استانی از ضروریات است.

حسین زادگان گفت: در حال حاضر 5 شرکت تعاونی توسعه و عمران در این استان فعالیت دارند که از ظرفیت های خوبی در حوزه عمرانی برخوردارند و باید این شرکت ها نیز مورد حمایت اقتصادی و اعتباری برای توسعه فعالیتشان قرار بگیرند.

حسین زادگان خواستار حمایت وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی از شرکت های تعاونی در حوزه پرنده نگری برای خاتمه شکار غیر مجاز شد.

وی توانمندی مازندران را در فراوری محصولات شیلاتی و آبزیان مثبت ارزیابی کرد و اظهار کرد: خاتمهه صادراتی محصولات شیلاتی و ماهیان خاویاری در استان در دست ساخت واقع شده است.

استاندار مازندران گفت: حمایت از زیرساخت می تواند باعث توسعه صادرات محصولات شیلاتی و ماهیان خاویاری استان گردد که نتیجه آن اشتغالزایی همراه با ارزش افزوده بیشتر است و شرکت های تعاونی ماهیان خاویاری و محصولات شیلاتی در حوزه صادراتی مازندران می تواند ارزی آوری خوبی برای کشور در قالب توسعه صادرات غیر نفتی داشته باشد.

در ادامه محمد جعفر کبیری معاون امور تعاون وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی از تشکیل 11 مرکز نوآوری تعاون در مناطق مختلف کشور از جمله مازندران اطلاع داد.

وی گفت: بیش از 2.5 تا سه میلیون تعاونی فعال در جهان وجود دارد، 300 تعاونی برتر در این میان گردش اقتصادی سالانه بیش از دو هزار و 100 میلیارد دلار دارد.

معاون امور تعاون وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی ادامه داد: درآمدهای تعاونی ها از درآمدهای نفتی و بازار سرمایه بالاتر است، همچنین تعاونی ها ظرفیت مناسبی برای اعتمادسازی و جذب سرمایه گذاری های خرد مردمی دارند.

کبیری با بیان اینکه هنوز فرهنگ مشارکت پذیری به خوبی جانیفتاده است، گفت: در ابتدای دولت، دستورالعملی بین وزارت تعاون برای نظارت هوشمند بر اعضا و هیئت مدیره ابلاغ شده است.

وی از وجود 11 مرکز نوآوری در کشور وجود اطلاع داد وگفت: د باید از این نهال نوپا حمایت کرد و در این راستا بودجه مستقلی برای این مراکز تخصیص داده شده است.

معاون امور تعاون وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی احیای حمایت های هدفمند و قانونی از تعاونی های اشتغال زا را برنامه مهم اعلام کرد و گفت: با یاری بانک توسعه تعاون، شش هزار و 500 میلیارد تومان در سال 96 تسهیلات پرداخت شد که این میزان به 21 هزار میلیارد تومان در امسال خواهد رسید.

کبیری گفت: 70 درصد اعتبارات بانک توسعه تعاون باید به بخش تعاون پرداخت گردد و علاوه براین خطوط اعتباری مختلفی نیز با همکاری صندوق توسعه ملی برای حمایت از تعاونی ها تعریف شده است.

مفید غلامی رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی مازندران نیز بیشتر جویندگان و بیکاران استان را فارغ التحصیلان تشکیل می دهند اظهار کرد: اقتصاد دانش بنیان بحث مهم و جهانی است اما شرایط مازندران خاص بوده زیرا جنس بیکاری در آن از نوع بیکاران تحصیلکرده است.

وی با اشاره به اینکه روندهای موجود نمی تواند ما را به سرمنزل مقصود برساند و مسائل بیکاری را حل نماید، گفت: تمرکز استان در این دوره به فناوری و نوآوری خواهد بود.

غلامی یادآور شد: در حوزه اقتصاد دانش بنیان و اقتصاد مقاومتی باید به نوآوری توجه کنیم و اولین استانی هستیم که نقشه راه نوآوری و فناوری آن در حال تدوین و نهایی شدن است.

وی با اشاره به اینکه تا سال 1400 نقشه راه نوآوری نهایی می گردد، تاکید نمود: متأسفانه طی 70 سال اخیر در مقوله ای به نام درآمد متوسط گرفتار شدیم و در این راستا باید روی اقتصاد دانش بنیان و نوآوری وفناوری تمرکز کنیم و در این بخش برنامه ریزی داشته باشیم.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "حمایت از شرکت های تعاونی در حوزه پرنده نگری برای خاتمه شکار غیرمجاز در مازندران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "حمایت از شرکت های تعاونی در حوزه پرنده نگری برای خاتمه شکار غیرمجاز در مازندران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید