حمله موشکی و پهپادی یمن به جنوب عربستان، سفر منصور هادی به آمریکا

به گزارش وبلاگ 2012، خبرگزاری خبرنگاران- منابع رسمی سعودی با تأیید حمله 3 فروند پهپاد ارتش یمن به جنوب عربستان، مدعی رهگیری و انهدام این پهپاد ها شدند.

حمله موشکی و پهپادی یمن به جنوب عربستان، سفر منصور هادی به آمریکا

به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری وبلاگ 2012، براساس اعلام رسانه های عربستان سعودی، ائتلاف متجاوز سعودی در اطلاعیه ای ادعا کرد: پدافند هوایی عربستان سه ففرایند پهپاد مسلح را که یمنی ها روانه منطقه ها جنوبی کشور نموده بودند، رهگیری و منهدم نموده است.

شبکه تلویزیونی الجزیره هم گزارش داد، ائتلاف متجاوز سعودی از رهگیری و انهدام دو ففرایند موشک بالستیک یمنی ها اطلاع داد که به سوی خمیس مشیط و نجران در عربستان شلیک شده بود.

رسانه های عربی بامداد یکشنبه از عملیات پهپادی نیروهای مسلح یمن علیه ائتلاف متجاوز سعودی اطلاع دادند.

شبکه اسکای نیوز ساعت 1 بامداد در گزارشی به نقل از سخنگوی ائتلاف متجاوز سعودی نوشت یک ففرایند پهپاد انفجاری به وسیله نیروهای یمن به سمت نجران واقع در جنوب عربستان سعودی شلیک شده است.

ائتلاف سعودی البته به روال ادعاهای دروغین همیشگی، مدعی شد که این پهپاد را پیش از برخورد به زمین رهگیری نموده است.

به نوشته شبکه الجزیره، سخنگوی ائتلاف جنایتکار سعودی در ادامه ادعاهایش اضافه نمود: ما اقدامات لازم برای حفاظت از خود مطابق با قوانین بین المللی را انجام می دهیم.

رسانه های سعودی ساعتی بعد به نقل از سخنگوی ائتلاف نوشتند که یک ففرایند پهپاد دیگر هم به وسیله یمنی ها به سمت خمیس مشیط پرتاب شده است.

ساعت 3:40 بامداد یکشنبه بعلاوه ائتلاف سعودی از شلیک موشک بالستیک به وسیله نیروهای مسلح یمن به سمت اهدافی در نجران و خمیس مشیط اطلاع داد.

به نوشته شبکه اسکای نیوز، ائتلاف سعودی - که بارها فیلم ناتوانی و اشتباه مضحک سامانه های پدافندی آنها در رهگیری موشک ها و پهپادهای یمنی منتشر شده - مدعی شد این موشک بالستیک را رهگیری نموده است.

هفته پیش هم سخنگوی ائتلاف متجاوز سعودی گفت 17 ففرایند پهپاد انفجاری متعلق به نیروهای یمن، به اهدافی در عربستان سعودی حمله کردند.

تشدید اختلاف بین مزدوران سعودی و اماراتی در یمن

سخنگوی شورای انتقالی جنوب تحت حمایت امارات از توقف هر نوع ارتباط مستقیم با طرف های حاضر در توافق ریاض اطلاع داد.

به گزارش شبکه تلویزیونی الجزیره، علی عبدالله الکثیری سخنگوی شورای انتقالی جنوب تحت حمایت امارات از توقف هر نوع ارتباط مستقیم با طرف های حاضر در توافق ریاض اطلاع داد.

وی دولت (مستعفی) یمن را به کوشش برای شکست توافق ریاض پس از حمله شبه نظامیان وابسته به آن به تظاهرنمایندگان در استان شبوه متهم کرد.

الکثیری اضافه نمود شورای انتقالی جنوب از نمایندگان خود در مذاکرات تکمیل اجرای توافق ریاض خواسته است هر نوع ارتباط مستقیم با طرف دیگر را متوقف نمایند.

شورای انتقالی جنوب تأکید کرد این فرایند تا زمان قرار گرفتن پفراینده استان شبوه در صدر اولویت های اجرای توافق ریاض ادامه خواهد یافت.

قابل ذکر است شورای انتقالی جنوب و دولت مستعفی یمن توافق ریاض را در نوامبر سال 2019 امضا کردند.

این در حالی است که کمیته امنیتی استان شبوه، شورای انتقالی جنوب را به کوشش برای تنش آفرینی در این استان متهم کرد.

این کمیته در بیانیه ای اظهار داشت اعضای شورای انتقالی، نیرو های امنیتی را در منطقه عبدان هدف تیراندازی گسترده قرار دادند و نیرو های امنیتی به منظور جلوگیری از وارد شدن به دایره خشونت ها، مسئولانه با این اقدام خصمانه تعامل کردند.

کمیته مذکور، فراخوان علنی شورای انتقالی برای ایجاد هرج و مرج و خرابکاری در شبوه را مردود دانست.

سفر منصور هادی به آمریکا

رئیس دولت مستعفی یمن در اوج تشدید تنش میان نیروهایش و نیروهای مورد حمایت امارات در جنوب یمن درکنار افزایش حملات دولت نجات ملی به شهر نفتی مارب، برای درمان به آمریکا سفر کرد.

خبرگزاری یمنی سبا گزارش داد؛ هادی شامگاه شنبه برای انجام معاینات پزشکی از ریاض به آمریکا سفر کرد.

رئیس دولت مستعفی یمن بیش از 10 سال است که بیماری قلبی دارد، او معاینات سالیانه خود را مرداد ماه هر سال انجام می دهد و تعیین نیست چرا سال جاری برخلاف همواره آن را جلو انداخته است.

هادی بعلاوه پیش از سفر با مقامات دولت تحت نظارتش ملاقات داشت.

مرگ 80 هزار بیمار به دلیل محاصره یمن

وزیر حمل و نقل یمن اظهار داشت اقدام متجاوزان به تعطیل کردن فرودگاه بین المللی صنعاء به مرگ 80 هزار بیمار یمنی منجر شده است.

عمران المرانی وزیر حمل و نقل یمن امروز یکشنبه اظهار داشت اقدام متجاوزان به تعطیل کردن فرودگاه بین المللی صنعاء به مرگ 80 هزار بیمار یمنی منجر شده و صد ها هزار بیمار هم در انتظار سفر درمانی هستند و حدود شش میلیارد دلار هم به بخش هواپیمایی ضرر و زیان وارد شده است.

شبکه تلویزیونی المسیره در خبری فوری گزارش داد وزارت حمل و نقل یمن اظهار داشت خسارات مستقیم و غیر مستقیم در بخش هواپیمایی مسافربری و بخش های مرتبط به آن از شروع تجاوز به یمن تا به امروز حدود شش میلیارد دلار برآورد شده است. خسارات و آسیب های مستقیم و غیر مستقیم وارده به سازمان حمل و نقل زمینی و تأسیسات آن هم 208 میلیون دلار بوده است. خسارات مستقیم و غیر مستقیم وارده به مؤسسه بنادر دریای سرخ دو میلیارد و 160 میلیون دلار است و خسارات اداره کل امور دریایی هم 12 میلیون دلار است.

وی اضافه نمود بیش از 450 هزار بیمار دارای وضع وخیم برای درمان به سفر به خارج احتیاج دارند.

عامر المرانی گفت محاصره تحمیلی به یمن به افزایش شدید و بی سابقه هزینه های حمل و نقل زمینی و دریایی و هوایی منجر شده است.

وی اضافه نمود ادامه راهزنی دریایی علیه کشتی های سوخت با وجود آنکه مجوز های عبور را دارند به قطع شدن راه های زندگی به روی هر شهفرایند یمنی منجر شده و این خودش جنایت قتل عام جمعی است.

المرانی گفت میلیون ها کودک بیمار به دلیل ادامه محاصره و جلوگیری از ورود دارو با مرگ جمعی روبرو هستند.

منبع: خبرگزاری آریا

به "حمله موشکی و پهپادی یمن به جنوب عربستان، سفر منصور هادی به آمریکا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "حمله موشکی و پهپادی یمن به جنوب عربستان، سفر منصور هادی به آمریکا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید