خبرنگاران هفت نقاهتگاه برای بیماران کرونایی البرز پیش بینی شده است

به گزارش وبلاگ 2012، کرج - خبرنگاران - معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی استان البرز گفت : هفت نقاهتگاه باهمکاری نهادها و ادارات این استان برای استراحت بیماران بهبودیافته کرونایی پیش بینی شده است.

خبرنگاران هفت نقاهتگاه برای بیماران کرونایی البرز پیش بینی شده است

دکتر حسن اینانلو روز جمعه به وبلاگ 2012 گفت : از این تعداد 2 نقاهتگاه در کرج و پنج نقاهتگاه در شهرستان های ساوجبلاغ ، نظرآباد ، اشتهارد ، طالقان و فردیس اختصاص یافته است .

وی بیان داشت : دراین مکان ها بیمارانی که برای استراخت پس از بیمارستان مکانی ندارند تا زمان بهبودی کامل استراحت خواهند کرد.

اینانلو گفت : این مکان ها با همکاری استانداری ، شهرداری ها و سپاه اختصاص یافته است.

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی البرز گفت : برای مهار کرونا بیشتر اصناف استان تا 15 فروردین ماه جاری تعطیل است و در بخش اداری نیز تمهیداتی پیش بینی شده است.

وی تاکید کرد که تمام صنوف به جز سوپر مارکت ها، قصابی ها، نانوایی ها ، داروخانه ها و جایگاه های عرضه سوخت باید بسته باشد.

از ابتدای شیوع کرونا در استان البرز تا به امروز 2 هزارو 260 بیمار مشکوک و قطعی ابتلا به کرونا در مراکز درمانی استان تحت درمان قرار گرفته اند که در این مدت 115 بیمار قطعی کرونا و 69 بیمار مشکوک در استان جان باخته اند.

اکنون 480 بیمار مشکوک و قطعی کرونا در بیمارستان های البرز بستری هستند.

استان البرز در جهت مسافران 14 استان کشور واقع شده است.

ویروس کرونا که به طور رسمی کووید - 19 نام دارد، نخستین بار در شهر ووهان چین شناسایی شد تا کنون به بیش از190 کشور سرایت کرده و سازمان بهداشت جهانی را برآن داشته است تا شرایط فوق العاده اعلام کند.

منبع: ایرنا

به "خبرنگاران هفت نقاهتگاه برای بیماران کرونایی البرز پیش بینی شده است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران هفت نقاهتگاه برای بیماران کرونایی البرز پیش بینی شده است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید