خبرنگاران 66 مبتلای جدید به کرونا در استان سمنان شناسایی شد

به گزارش وبلاگ 2012، سمنان- خبرنگاران- 66 مورد قطعی ابتلا به ویروس کرونا در استان سمنان از ظهر سه شنبه تا ظهر چهارشنبه شناسایی شد و مجموع آمار بیماران کووید 19 در این استان از ابتدا تا به امروز به 25 هزار و 733 نفر رسید.

خبرنگاران 66 مبتلای جدید به کرونا در استان سمنان شناسایی شد

به گزارش وبلاگ 2012، کمیته اطلاع رسانی ستاد مدیریت مقابله با کرونا استان سمنان شامگاه چهارشنبه با ارائه آخرین آمار شیوع این ویروس در استان اعلام نمود: ویروس کرونا در 24 ساعت گذشته جان یک نفر دیگر را در استان سمنان گرفت و بر این اساس از ابتدای شیوع این ویروس تا ظهر امروز تعداد جانباختگان این بیماری در استان به 931 نفر رسید.

بنابر این گزارش، 99 نفر به خاطر ابتلای قطعی به ویروس کرونا در مراکز درمانی استان سمنان بستری هستند و از ابتدای شیوع ویروس تا به امروز 18 هزار و 515 نفر تا به امروز به صورت سرپایی درمان شدند.

طبق اعلام شامگاه چهارشنبه این کمیته، با ترخیص 12 بیمار دیگر، موارد بهبودی و ترخیص بیماران کووید 19 در این استان به 7 هزار و 759 نفر رسید.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی استان سمنان نیز ابراز داشت: از ابتدای بروز و شیوع بیماری کرونا تا به امروز 18 هزار و 62 مورد مثبت ویروس کرونا بر اساس معیارهای تشخیصی آزمایشگاهی PCR در مجموعه تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی استان سمنان شناسایی شد.

نوید دانایی بیان نمود: در 24 ساعت گذشته (از 19 الی 20 اسفند 99) بر اساس معیارهای قطعی تشخیصی، چهار بیمار جدید مبتلا به کووید19 در شهرستان های تابعه دانشگاه و در مراکز درمانی بستری شدند و بدین ترتیب مجموع بیماران بستری شده در بیمارستان های تحت پوشش دانشگاه از ابتدای بروز و شیوع این ویروس تا به امروز به چهار هزار و 703 نفر رسید و 13 هزار و 359 بیمار نیز به صورت سرپایی شناسایی شدند.

وی اضافه نمود: کل موارد بهبودی و ترخیص بیماران مبتلا به کووید19 از ابتدای بروز و شیوع بیماری در بیمارستان های تحت پوشش دانشگاه نیز به سه هزار و 976 نفر رسید.

شهرستان های آرادان، گرمسار، سرخه، مهدیشهر، دامغان و سمنان زیر مجموعه دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی استان سمنان هستند.

طبق آخرین گزارش ستاد مدیریت مقابله با کرونا استان سمنان، شهرستان های میامی ، آرادان و سرخه دارای رنگ بندی آبی و شهرستانهای سمنان ، گرمسار و مهدیشهر در شرایط زرد و شهرستان های شاهرود و دامغان در شرایط نارنجی قرار دارند.

به گزارش وبلاگ 2012، سخنگوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی روز چهارشنبه درباره آخرین آمار مبتلایان قطعی ویروس کرونا و موارد فوت ناشی از ابتلا به کووید 19 در کشور گفت: تا به امروز یک میلیون و 706 هزار و 559 نفر در کشور به طور قطعی به ویروس کرونا مبتلا شده و با فوت 81 نفر از مبتلایان در 24 ساعت گذشته، تعداد جان باختگان کرونا در ایران به 60 هزار و 867 نفر رسیده است.

سیما سادات لاری اضافه نمود: در 24 ساعت گذشته تا ظهر امروز (19 اسفند 1399) بر اساس معیارهای قطعی تشخیص هشت هزار و 554 بیمار جدید مبتلا به کووید19 در کشور شناسایی شد و 797 نفر بستری شدند. با این حساب، مجموع بیماران کووید19 در کشور به یک میلیون و 706 هزار و 559 نفر رسید.

منبع: ایرنا

به "خبرنگاران 66 مبتلای جدید به کرونا در استان سمنان شناسایی شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران 66 مبتلای جدید به کرونا در استان سمنان شناسایی شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید