خسارت های زلزله بوشهر چه بود؟

به گزارش وبلاگ 2012، خبرنگاران/بوشهر بامداد امروز -جمعه 6 دی ماه 98- زمین لرزه ای به بزرگی 4.9 ریشتر کلمه واقع در شهرستان دشتستان استان بوشهر را لرزاند که تا این لحظه خسارتی ناشی از این زلزله اعلام نشده است.

خسارت های زلزله بوشهر چه بود؟

مدیرکل بحران استانداری بوشهر در گفت وگو با وبلاگ 2012 با اشاره به اینکه زلزله بامداد امروز خسارتی نداشته است، اضافه کرد: طی تماسی که دقایقی پیش با نیروهای ارزیابی هلال احمر و بنیاد مسکن که در منطقه زلزله زده حضور دارند داشته ام، الحمدلله تا به امروز خسارت خاصی ناشی از زلزله بامدادی در کلمه گزارش نشده است.

جهانگیر دهقانی بیان نمود: با توجه به اینکه زمین لرزه شدید بوده، شهر اهرم و حتی شهر بوشهر را نیز لرزانده است، متاسفانه مقداری از دیوار غربی قلعه تاریخی کلات اهرم -که قبلا نیز مورد بازسازی قرار گرفته بود- ریزش داشته است.

وی با اشاره به مسائل راهداری و جاده ها در پی زلزله امروز گفت: تنها محور اهرم-کلمه ریزش داشته که سریعا پاکسازی شده و مشکل خاصی نداشته ایم.

مدیر بحران استانداری بوشهر در خصوص خسارت منازل اظهار کرد: احتمال دارد ترک های ریزی در برخی از منازل ایجاد شده باشد که باز هم تیم ارزیابی پس از انجام بررسی ها خسارت دقیق را اعلام خواهد کرد اما خوشبختانه با وجود بزرگی زمین لرزه تا الان مورد خاصی نداشته ایم.

دهقانی گفت: بخش خوب ماجرا اینکه مرکز زلزله در نقطه شهری نبوده و مرکز زلزله کلمه کوهستان های منطقه بوده است.

ریزش سنگ در نزدیکی تونل پیامبر و پاکسازی سریع محور

سید حمیدرضا علم، مدیرکل راهداری و حمل و نقل استان بوشهر بیان نمود: تنها محور اهرم-فراشبند در نزدیکی تونل پیامبر مقداری ریزش سنگ اتفاق افتاده که خوشبختانه با توجه به استقرار نیروهای راهداری در قالب طرح زمستانه به سرعت پاکسازی شده و محور مسدود نشده است.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "خسارت های زلزله بوشهر چه بود؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خسارت های زلزله بوشهر چه بود؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید