دلیران فیروز:گردشگری گلف در دنیا رو به افزایش است

به گزارش وبلاگ 2012، دبیرکمیته تحقیق و پژوهش فدراسیون گلف گفت: ورزش گلف سالانه صدها هزار توریست را در بسیاری از کشورهای دنیا جذب می نماید.

دلیران فیروز:گردشگری گلف در دنیا رو به افزایش است

احمدرضا دلیران فیروز، دبیر کمیته تحقیق و پژوهش و عضو شورای اطلاع رسانی و بین الملل فدراسیون گلف در گفت وگو با خبرنگار ورزشی وبلاگ 2012 گفت: ورزش گلف سالانه صدها هزار جهانگرد را در بسیاری از کشورهای دنیا جذب می نماید و به همین دلیل شرکت های عظیم خدمات جهانگردی اقدام به برگزاری تورهای گلف می نمایند که این امر نه تنها باعث رشد و توسعه این ورزش اصیل شده بلکه موجب ایجاد فرصت های بسیاری برای رونق صنعت جهانگردی در کشورهای هدف می گردد.

عضو شورای اطلاع رسانی و بین الملل فدراسیون گلف اضافه نمود: گلف نه تنها یک ورزش درآمدزا است بلکه یک فرصت استثنایی برای ایجاد اشتغال و رونق برای شرکت های خدمات مسافرتی، هتل ها، رستوران ها و خطوط هوایی است و طبق برآوردهای معتبر دنیای ثابت شده است جهانگردانی که به هدف انجام بازی گلف در دنیا سفر می نمایند بطور متوسط بیشتر از جهانگردان فعال در سایر رشته های ورزشی هزینه می نمایند، از این رو کشورهای جهانگرد پذیر سرمایه گذاری بسیاری را برای کسب درآمد از جهانگردی گلف انجام داده اند.

دبیر انجمن وودبال فدراسیون گلف در ادامه گفت:جهانگردان گلف معمولا به سه دسته تقسیم می شوند؛ دسته اول جهانگردانی هستند که انگیزه اصلی آنها انجام سفر برای بازی گلف است. دسته دوم جهانگردانی هستند که در سفرهای تفریحی خود به عنوان فعالیت ثانویه به انجام بازی گلف می پردازند. دسته سوم تماشاگران و علاقمندان به دیدن تورنمنت های گلف هستند و علاوه بر آنکه بازی و تماشای گلف از اهداف اصلی جهانگردان گلف است؛ بازدید از زمین های زیبای گلف نیز که خود تبدیل به یک جاذبه بسیار دیدنی شده اند هواداران بسیاری دارد.

دلیران فیروز اضافه نمود: در همسایگی ایران کشورهایی همچون ترکیه، امارات، عربستان، قطر و عمان توجه ویژه ای به توسعه ورزش گلف و جذب جهانگرد به وسیله این ورزش داشته اند و جهانگردی گلف علاوه بر مزایای مالی به شکل گیری مقاصد زیبای جهانگردی، توسعه زیر ساخت های جدید و همچنین حمایت جامعه از ورزش و رویدادهای ورزشی منجر شده است.

دبیرکمیته تحقیق و پژوهش فدراسیون گلف در ادامه گفت: طبق آخرین آمار معتبر، تقریبا 56 میلیون نفر در دنیا به ورزش گلف می پردازند که از میان ها آنها سالانه در حدود 10 درصدشان یعنی عددی نزدیک به 6 میلیون نفر تنها به هدف انجام بازی گلف به کشورهای دیگر به عنوان جهانگرد گلف سفر می نمایند و این مقدار نیز به طور مداوم در حال افزایش است.

عضو شورای اطلاع رسانی و بین الملل فدراسیون گلف اضافه نمود: در حال حاضر بیش از 32000 زمین گلف در دنیا وجود دارد که بیش از نیمی از آنها یعنی در حدود 17000 زمین در ایالات متحده آمریکا و در حدود 6000 زمین در اروپا است و در حال حاضر ایالات متحده آمریکا، کانادا، اسپانیا و پرتغال مقاصد محبوب جهانگردی گلف در دنیا هستند اما مالزی، مکزیک، چین، مصر، ترکیه، آفریقای جنوبی و امارات متحده عربی نیز با ارائه خدمات با کیفیت و با قیمت مناسب به عنوان مقاصد نوظهور گلف رقابت فزاینده ای را با بازار سنتی جهانگردی گلف انجام می دهند.

دبیر کمیته تحقیق و پژوهش فدراسیون گلف توضیح داد: آینده دنیاگردی گلف بسیار درخشان تر و پر رونق تر از امروز به نظر می رسد و سطح آگاهی از این ورزش اصیل بسرعت در حال رشد است و این امر فرصت های شغلی مرتبط، خلاقیت در رابطه با طراحی و احداث زمین های جدید گلف در دنیا را به اوج خود رسانده است.

احمدرضا دلیران فیروز دبیر انجمن وودبال فدراسیون گلف در انتها گفت: خوشبختانه فدراسیون گلف جمهوری اسلامی ایران و نیز انجمن های تابعه آن اعم از مینی گلف، وودبال، کروکت و بهکاپ توجه و اهتمام ویژه ای به امر توسعه جهانگردی ورزشی در سال های اخیر داشته اند.

منبع: خبرگزاری تسنیم

به "دلیران فیروز:گردشگری گلف در دنیا رو به افزایش است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دلیران فیروز:گردشگری گلف در دنیا رو به افزایش است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید