دوام اشتغال در دزفول قوی تر از سایر مناطق است

به گزارش وبلاگ 2012، حبیب الله آصفی ظهر شنبه در آیین افتتاح یک فراوریی پوشاک زنانه در دزفول که با حضور مسئولانی از کشور و استان برگزار گردید، اظهار کرد: در شهرستان دزفول به دلیل اینکه 4.5 تا پنج درصد فراوری محصولات کشاورزی کشور در آن انجام می گردد؛ ظرفیت های زیادی وجود دارد که ما باید این ظرفیت ها را به صنایع تبدیلی و ارزش افزوده تبدیل کنیم.

دوام اشتغال در دزفول قوی تر از سایر مناطق است

وی با بیان اینکه محصولات کشاورزی دزفول به دلیل برخورداری از کیفیت بالا به کشورهای آسیای میانه، قفقاز، اوکراین و کشورهای عربی صادر می گردد، گفت: با این حال، سودی که عاید منطقه ما می گردد، تقریبا یک پنجم دیگر مناطق است.

فرماندار دزفول اضافه کرد: به دلیل نبود صنایع تبدیلی لازم در منطقه، محصولات کشاورزی فراوریی دزفول چندین برابر قیمت به وسیله سایر شهرهای شمالی کشور به روسیه صادر می شوند.

آصفی یادآور شد: در حالی که اگر محصولات کشاورزی دزفول را در همین شهرستان به فرآورده های مختلف تبدیل و فراوری کنیم ارزش اضافه نموده نیز نصیب همین منطقه می گردد بنابراین با ایجاد صنایع تبدیلی در دزفول شاهد رونق بیشتر اقتصاد و کشاورزی شمال خوزستان خواهیم بود.

وی همچنین توضیح داد: در حال حاضر بخشداری مرکزی دزفول طی برنامه ای به جمع آوری تخم مرغ های محلی روی آورده که در این زمینه تا به امروز چندصد نفر ثبت نام نموده اند. در فازهای بعدی نیز قرار است جوجه و مرغ و بوقلمون و سایر محصولاتی که در شهرستان سابقه فراوری دارند واگذار گردد. اقدامی که تا پیش از این به دلیل نبود منابع مالی و سودهای بالای بانکی، توان انجام آن را نداشتیم.

دزفول می تواند به راحتی اشتغال خود را تثبیت کند

فرماندار شهرستان دزفول با بیان اینکه دزفول قادر است به راحتی اشتغال خود را تثبیت کند، گفت: به دلیل دانش بالای مدیران مالی در حوزه های مختلف بخش خصوصی، معمولا دوام اشتغال در دزفول قوی تر از سایر مناطق است.

آصفی با اشاره به اینکه دزفول یکی از حوزه های تمدنی جنوب ایران است، اضافه کرد: بنابراین پایه های حوزه تمدنی همواره بر بازرگانی پایدار است و در دزفول نیز تلاقی بازرگانی و فراوری می تواند تحول اساسی در این شهرستان ایجاد کند.

وی به نقش دزفول در هشت سال دفاع مقدس اشاره و مطرح نمود: در زمانی که دزفول زیر بمباران شدید دشمن قرار داشت توسعه سایر مناطق متوقف نشد و آن مناطق با دلارهای صد تا 300 تومان احیا شد اما نوبت دزفول که شد دلار به سه هزار تومان رسید.

دزفول یک عقب ماندگی تاریخی دارد

آصفی بابیان اینکه آینده صنایع تبدیلی در دزفول درخشان تر از گذشته خواهد بود، اضافه کرد: اگر مسئولان کشوری در این زمینه حمایت نمایند شهرستان های شمالی خوزستان با موضوع دزفول می توانند پیشرفت های چشمگیری داشته باشند و اقداماتی همچون ایجاد فراوریی پوشاک و کارآفرینی نیز تداوم خواهد داشت.

وی لزوم توجه خاص به دزفول و صنایع و اشتغال این شهرستان را خواهان شد و گفت: دو بخش سردشت و شهیون از ظرفیت های عظیم گردشگری، فراوری دامی و صنایع دستی برخوردار هستند که انتظار داریم به این مناطق که تقریبا در محرومیت مطلق به سر می برند توجه ویژه ای گردد.

منطقه دزفول هیچ بهره ای از نفت نبرده است

فرماندار دزفول همچنین با بیان اینکه خوزستان و دزفول درکنار نفت قرار دارند اما هیچ بهره ای از آن نمی برند، گفت: ما در شهرستان دزفول در حوزه صنعت با بخش خصوصی کارهای بزرگی را شروع نموده ایم اما صنایع کوچک زودتر پاسخ می دهند بنابراین با استفاده از ظرفیت های دزفول و راه اندازی این مشاغل کوچک، می توان این شهرستان را به عنوان الگویی در جنوب ایران قرار داد.

آصفی در ادامه با اشاره به اینکه سالانه حدود یکصد میلیون شاخه گل در دزفول فراوری می گردد، اضافه کرد: به دلیل دانش بالای کشاورزان دزفولی، سبزیجات ریزبرگ و ریزبذر نیز در این شهرستان با دستگاه کاشته می گردد که امیدوار هستیم کمیسیون ویژه ای برای دزفول و شمال خوزستان تشکیل گردد و با حمایت مسئولان کشوری و استانی ظرفیت های این شهرستان بیشتر از گذشته مورد استفاده قرار بگیرد.

منبع: خبرگزاری مهر

به "دوام اشتغال در دزفول قوی تر از سایر مناطق است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دوام اشتغال در دزفول قوی تر از سایر مناطق است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید