راه اندازی آزمایشگاه تشخیص تست کرونا در رفسنجان در آینده نزدیک

به گزارش وبلاگ 2012، خبرنگاران/کرمان معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی رفسنجان گفت: از یک ماه پیش تا امروز 85 نفر مشکوک به کرونا در بیمارستان علی بن ابیطالب(ع) بستری شده اند که علائمی شبیه کرونا داشته اند اما به انواع بیماری آنفولانزای نوع A یا B و یا سرماخوردگی مبتلا بوده اند.

راه اندازی آزمایشگاه تشخیص تست کرونا در رفسنجان در آینده نزدیک

دکتر احمد جمالی زاده شامگاه دوشنبه 26 اسفندماه در نشست خبری اظهار کرد: اطلاعات این بیماری به وسیله وزارت بهداشت انجام می گردد و اطلاعات رفسنجان هم به وسیله سایت رسمی تا به امروز به خدمت مردم رسیده است و این اطلاع رسانی ادامه خواهد داشت.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی رفسنجان اضافه کرد: با شیوع این ویروس در کشورمان در رفسنجان تا امروز 85 نفر مشکوک به کرونا در بیمارستان علی بن ابیطالب (ع) بستری شدند که علائمی شبیه کرونا داشته اند اما به انواع بیماری آنفولانزای نوع A یا B و یا سرماخوردگی مبتلا بوده اند.

وی ادامه داد: از این تعداد تست 13 نفر مثبت شده است و از این میزان 4 نفر تا به حال فوت نموده اند و 5 نفر هم بهبود یافتند.

جمالی زاده بیان نمود: تمامی افرادی که بر اثر ویروس کرونا در رفسنجان جان خود را از دست داده اند، سن آنها بالای 60 سال و بیماری زمینه ای (بیماری های قلبی عروقی و ریوی) داشته اند.

رئیس شبکه بهداشت شهرستان رفسنجان اظهار داشت: مهمترین دلیلی که تست افراد مشکوک به کرونا در رفسنجان مثبت اعلام شده است این بوده یا به شهرهای پرخطر سفر نموده اند و یا اینکه با مبتلایان سرو کار داشته داشتند.

جمالی زاده با توصیه به اینکه مردم برای شکست کرونا در خانه بمانند و به توصیه های مسئولان وزارت بهداشت، متخصصان و پزشکان توجه نمایند، بیان نمود: اولویت اول تهیه ماسک برای تمامی کادر بهداشت و درمان است و کارگاه هایی که در رفسنجان راه اندازی شده امید است به زودی به حدی برسد که احتیاج شهروندان به این کالا برآورده گردد.

وی بیان نمود: یکی از بهورزان رفسنجان در بین افراد مبتلا به کرونا بوده است اما هیچ یک از کادر پزشکی و پرستاران در رفسنجان تست مثبت کرونا نداشته اند.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی رفسنجان توضیح داد: در استان کرمان فقط یک آزمایشگاه تشخیص تست کرونا ویروس وجود دارد و فعالیت می نماید و با توجه به ظرفیت های دانشگاه علوم پزشکی رفسنجان؛ درخواست ایجاد آزمایشگاه تشخیص تست کرونا به وزارت بهداشت و درمان داده و مجوزها ارسال شده است و به زودی این آزمایشگاه راه اندازی خواهد شد که اعتباری بالغ بر 14 میلیارد ریال برای اجرای این طرح صرف خواهد شد.

برخورد قضایی با اصناف متخلف

فرماندار رفسنجان نیز در این نشست خبری گفت: طبق دستورالعمل استانداری کرمان برای حفظ سلامتی مردم و جلوگیری و شیوع کرونا ویروس بازار و تمام مغازه ها و صنوف تا اطلاع ثانوی در شهرستان رفسنجان تعطیل است.

مجید فصیحی هرندی اضافه کرد: در صورت مشاهده فعالیت هر کدام از این صنوف با آنها برخورد قضایی خواهد شد، اظهار داشت: هیچ برنامه چهارشنبه سوری جهت حفظ سلامت افراد در شرایط بحرانی در رفسنجان برگزار نخواهد شد.

فرماندار رفسنجان از اعمال محدودیت تردد در مهمانشهر اطلاع داد و اضافه کرد: به دلیل اینکه هیچ گزارشی مبتنی بر ویروس کرونا از مهمانشهر رفسنجان نداشتیم لذا تردد در اردوگاه مختص خود افراد مهمانشهر و با محدودیت های خاصی اعمال می گردد.

فصیحی هرندی توضیح داد: ورود و خروجی شهر کنترل و از ورود افراد غیر بومی به شهرستان جلوگیری می گردد در صورت ورود افراد غیر بومی به شهر این افراد تحت پایش قرار می گیرند.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "راه اندازی آزمایشگاه تشخیص تست کرونا در رفسنجان در آینده نزدیک" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "راه اندازی آزمایشگاه تشخیص تست کرونا در رفسنجان در آینده نزدیک"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید