روحی: نیروگاه های حرارتی استان تهران مازوت مصرف نمی نمایند

به گزارش وبلاگ 2012، مدیرعامل شرکت فراوری نیروی برق تهران گفت: در حال حاضر هیچ یک از نیروگاه های حرارتی استان تهران از مازوت مصرف نمی نمایند و سوخت اصلی آن ها توسط گاز طبیعی تامین می گردد.

روحی: نیروگاه های حرارتی استان تهران مازوت مصرف نمی نمایند

به گزارش گروه مالی وبلاگ 2012 به نقل از وزارت نیرو، یعقوب روحی گفت: هم اکنون سوخت اصلی سه نیروگاه دولتی تهران (بعثت، ری و طرشت) گاز طبیعی بوده و تنها طی ایام محدودی از سال در نیروگاه ری به دلیل محدودیت تأمین سوخت گاز و برای حفظ پایداری شبکه و عدم اعمال خاموشی ناخواسته از سوخت گازوئیل آن هم در حجم محدود استفاده می گردد.

وی ادامه داد: در چند سال گذشته با توجه به تعامل و همکاری همه جانبه نیروگاه های منطقه تهران با سازمان محیط زیست و در راستای رعایت الزامات زیست محیطی، استفاده از سوخت مازوت در چرخه فراوری نیروگاه بعثت نیز حذف شده است و با هماهنگی های اجرا شده به جهت ضرورت تأمین برق مورد احتیاج منطقه جنوب شهر تهران سوخت گاز به این نیروگاه تخصیص می یابد.

مدیرعامل شرکت فراوری نیروی برق تهران اضافه کرد: علاوه بر اقدامات اجرا شده به منظور بهبود آلایندگی نیروگاه بعثت، برای اولین بار در منطقه خاورمیانه سیستم استحصال گاز co2 (گاز گلخانه ای) از اگزوز واحدهای بخار در این نیروگاه نصب شده است که با استفاده از این سیستم، گاز co2 از اگزوز واحدها جذب و از انتشار آن به محیط زیست جلوگیری می گردد.

روحی تاکید نمود: همچنین در راستای الزامات قانونی و تکالیف مشخص شده در جهت بهبود راندمان و فراوری برق سبز (سازگار با محیط زیست) پروژه جایگزینی واحدهای فرسوده نیروگاه طرشت و ری در دستور کار قرار گرفته است که با توجه به نصب واحدهای جدید با تکنولوژی روز جهان و بهبود راندمان این نیروگاه ها شاهد کاهش قابل توجهی در مصرف سوخت آن ها خواهیم بود.

به گفته مدیرعامل شرکت فراوری نیروی برق تهران علاوه بر نیروگاه های دولتی یاد شده، سوخت اصلی دو نیروگاه خصوصی سیکل ترکیبی شهدای پاکدشت و پرند نیز گاز طبیعی بوده و در شرایط قطع سوخت گاز به صورت محدود از سوخت گازوئیل به عنوان سوخت پشتیبان استفاده می نمایند و با توجه به تکنولوژی واحدهای نصب شده قابلیت استفاده از سوخت مازوت در این نیروگاه ها وجود ندارد.

منبع: خبرگزاری دانشجو

به "روحی: نیروگاه های حرارتی استان تهران مازوت مصرف نمی نمایند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "روحی: نیروگاه های حرارتی استان تهران مازوت مصرف نمی نمایند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید