سئول به تهدیدهای خواهر رهبر کره شمالی واکنش نشان داد

به گزارش وبلاگ 2012، وزارت اتحاد کره جنوبی امروز (یکشنبه) تاکید نمود، کره شمالی باید به توافق هایی که در گذشته میان دو کشور به امضا رسیده است، پایبند باشد. وزارت دفاع کره جنوبی هم از آمادگی کامل برای مقابله با تهدیدات کره شمالی اطلاع داد.

سئول به تهدیدهای خواهر رهبر کره شمالی واکنش نشان داد

به نقل از خبرگزاری رویترز، وزارت دفاع کره جنوبی هم امروز در بیانیه ای با اعلام آمادگی کامل برای پاسخ به هرگونه شرایط مرتبط با کره شمالی، از پیونگ یانگ خواست تا از پیمان نظامی بین دو کره پیروی کند. خواهر رهبر کره شمالی اوایل این ماه هشدار داد که پیمان نظامی مذکور ملغی خواهد شد و سایر پروژه های مشترک بابت کمپین های مرتبط با شب نامه ها تعلیق می شوند.

در بیانیه وزارت دفاع کره جنوبی آمده است: این وزارتخانه اوضاع کنونی را با جدیت دنبال می نماید و با دقت تحرکات ارتش کره شمالی را زیر نظر دارد. ارتش در آمادگی کامل برای مقابله با هر شرایطی به سر می برد. همچنین تاکید داریم که توافق 19 سپتامبر باید کاملا اجرا گردد تا صلح در شبه جزیره کره برقرار شده و از درگیری های تصادفی میان دو کره جلوگیری به عمل آید.

بیانیه وزارت اتحاد کره جنوبی یک روز پس از آن صادر شد که پیونگ یانگ نسبت به تدابیر تلافی جویانه علیه کره جنوبی که می تواند شامل اقدامات نظامی باشد هشدار داد. در بیانیه وزارت اتحاد کره جنوبی آمده است: دو کره باید برای رعایت تمام توافق های بین کره که حاصل شده است، کوشش نمایند. دولت سئول شرایط به وجود آمده کنونی را بسیار جدی می گیرد.

کیم یو-جونگ، خواهر رهبر کره شمالی شنبه در بیانیه ای که رسانه رسمی پیونگ یانگ منتشر کرد، به اقدام نظامی علیه کره جنوبی تهدید نموده بود. این تازه ترین تحول در تنش های روزافزون میان دو کره است که با ارسال شب نامه و غذا از سمت کره جنوبی به داخل کره شمالی در مرز بالا گرفته است.

در این بیانیه تاکید شد که کره شمالی گام بعدی علیه کره جنوبی را برای آنچه خیانت و جرایم سئول علیه این کشور توصیف کرد، در نظر می گیرد و ارتش برای طراحی و انجام هر اقدام ضروری موظف شده است.

خواهر رهبر کره شمالی که معاون اول کمیته مرکزی حزب کارگران کره است، تاکید نمود: احساس می کنم زمان مناسبی برای دوری از مقام های کره جنوبی باشد. ما به زودی گام بعدی را اجرا می کنیم. با توجه به اختیاراتی که رهبر، حزب ما و کشورمان تایید نموده اند، دستورالعملی را در اختیار بازوهای مسئول اداره امور با دشمن گذاشته ام تا قاطعانه اقدامات بعدی را انجام دهند. حق انجام اقدام بعدی علیه دشمن، به ستاد کل ارتش ما واگذار خواهد شد.

به گفته کیم یو-جونگ، ارتش کره شمالی گام بعدی را تعیین خواهد نمود که از نارضایتی مردم خواهد کاست و مطمئنا انجام خواهد شد.

او گفت: بهتر است یک سری اقدامات تلافی جویانه، به جای انتشار این نوع بیانیه ها که از سوی بعضی به اشتباه از نوع تهدیدنماینده برداشت می گردد یا موجب اظهارات بی ارزش آن ها درباره قصد ما می گردد، صورت بگیرد. اگر مقام های کره جنوبی قابلیت و شجاعت انجام کاری را داشتند که ظرف دو سال گذشته از اجرای آن ناکام مانده اند، چرا روابط دو کره این چنین در بن بست مانده است. ،ایسنا

منبع: ایران آنلاین

به "سئول به تهدیدهای خواهر رهبر کره شمالی واکنش نشان داد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سئول به تهدیدهای خواهر رهبر کره شمالی واکنش نشان داد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید