ساخت فصل دوم سریال زیرخاکی به اغماء رفت؟

به گزارش وبلاگ 2012، جلیل سامان کارگردان سریال زیر خاکی به دلیل سانسور اثر در بازپخش، انصراف داده است. تا این لحظه هیچ یک از مسئولان شبکه یک و صداوسیما نسبت به این موضوع واکنشی نشان نداده اند. اما تهیه کننده زیرخاکی به نقل از مدیران این شبکه اعلام نموده که این اقدام با تصمیم مسئولان شبکه نبوده است.

ساخت فصل دوم سریال زیرخاکی به اغماء رفت؟

وبلاگ 2012| سریال زیرخاکی که فصل اول آن با استقبال مخاطبان شبکه یک و بخشی از منتقدان روبرو شد، حالا در آستانه فیلمبرادی فصل دوم، به دلیل انصراف کارگردان اثر، سرنوشت آن در هاله ای از ابهام قرار گرفته است.

به گزارش وبلاگ 2012، جلیل سامان کارگردان فصل اول مجموعه تلویزیونی زیرخاکی علت انصراف خود را، سانسور این سریال در بازپخش شبکه یک اعلام نموده است. او انصرافش را در اینستاگرامش منتشر نموده و نوشته است: با پوزش از مخاطبین دوست داشتنی سریال زیرخاکی به علت سانسور بی دلیل آن در بازپخش و سیاست های دوگانه و متناقض تلویزیون از ادامه ساخت آن انصراف می دهم.

کارگردان سریال زیرخاکی پیش از انصراف، در صفحه شخصی اینستاگرامش از تدارک ساخت فصل دوم این سریال خبر داده بود.

پس از اعلام انصراف جلیل سامان، تهیه نماینده سریال زیر خاکی هم به این سانسور واکنش نشان داد. رضا نصیری درباره این اقدام گفته که کوتاه کردن این مجموعه تلویزیونی در بازپخش، بدون اطلاع مدیران صدا و سیما بوده و تنها براساس نظر شخصی یکی از همکاران شبکه یک صورت گرفته است.

او همچنین گفته است که من به دلیل شلوغی کار در واپسین روز هایی که به فیلمبرداری فصل دوم سریال نزدیک هستیم، فرصت نکردم پخش مجدد کار را ببینم و اطلاع یافتن از اینکه متاسفانه بخش هایی از قسمت دوم حذف شده است، همه ما را شگفت زده کرد! این سوال در ذهن مان بود که چه اتفاقی افتاده که سریالی که چند ماه پیش از شبکه یک پخش شده برای پخش مجدد دچار ممیزی شده است؟! از این رو با جدیت پیگیر موضوع و متوجه شدم این حذفیات مورد تایید مدیر محترم شبکه نیز نبوده.

موضع گیری رضا نصیری در حالی است که او روزهای گذشته در خصوص سانسور این سریال گفته بود که به هرحال سازمان ضوابط خودش را دارد که نمی توان به آن سانسور گفت و قاعدتا ضوابط پخش باید لحاظ شود.

تهیه نماینده زیرخاکی تاکید نموده بود که تا به امروز از این ماجرا اذیت نشده ایم و قاعدتا پخش شبکه هم خیلی ما را همراهی نموده و تا به امروز چیزی که بخواهد محتوای ما را دچار تغییراتی کند، نداشته ایم. درنهایت باید بگویم که کیفیت کار دچار لطمه ای نشده است.

سریال زیرخاکی که فصل اول آن در میانه اردیبهشت ماه و همزمان با شروع ماه رمضان پخش شد، این روز ها به صورت بازپخش دوباره روی آنتن شبکه یک سیما رفته است. پخش این سریال 19 قسمتی از شنبه اول آذر ماه شروع و هر روز حوالی ساعت 18 پخش می شود.

در فصل اول این سریال، نقش اول مرد به پژمان جمشیدی و نقش اول زن به ژاله صامتی واگذار شده بود. همچنین هادی حجازی فر، نادر فلاح، امید روحانی، ایرج سنجری، اصغر نقی زاده، گوهر خیراندیش و... نیز در این سریال به ایفای نقش می پرداختند.

سریال زیرخاکی در نظرسنجی های سازمان صداوسیما با جلب نظر بیش از 50درصد مخاطب، تا به امروز یکی از پیروز ترین سریال های سال 99 تلویزیون بوده است.

چه اتفاقی برای سریال زیر خاکی می افتد؟

در حال حاضر، جلیل سامان کارگردان سریال زیر خاکی به دلیل سانسور اثر در بازپخش، انصراف داده است. تا این لحظه هیچ یک از مسئولان شبکه یک و صداوسیما نسبت به این موضوع واکنشی نشان نداده اند. اما تهیه نماینده زیرخاکی به نقل از مدیران این شبکه اعلام نموده که این اقدام با تصمیم مسئولان شبکه نبوده است.

رضا نصیری تهیه نماینده سریال زیرخاکی درباره سرنوشت این مجموعه تلویزیونی گفته است که فعلاً در حال مذاکره با جلیل سامان هستم تا در تصمیم خود تجدید نظر نموده و با جدیت همیشگی به کار خود ادامه دهد تا ان شاءالله بتوانیم بدون وقفه فصل دوم زیرخاکی را کلید بزنیم و سریال به لطف خدا باز هم مورد استقبال مخاطبان قرار بگیرد.

طبق گفته نصیری، قرار است ادامه سریال زیرخاکی از شبکه یک بدون سانسور پخش شود. از این رو عوامل این سریال پیش بینی می نمایند که دلجویی از جلیل سامان احتمالا او با کمی تاخیر به پروژه بازخواهد گشت.

جلیل سامان پیش از این، سریال های ارمغان تاریکی، پروانه و نفس را با مضمون وقایع پیش از پیروزی انقلاب اسلامی و نقش نیرو های مختلف مبارز در این دوران ساخته بود. این سریال ها که بعد به سه گانه ای از سوی وی تعبیر شدند با اقبال مردم و منتقدان روبرو بودند. ارمغان تاریکی در سومین دوره جشنواره جام جم صداوسیما برترین سریال حوزه انقلاب اسلامی معرفی گردید.

در سریال زیر خاکی چه می گذرد؟

زیرخاکی درباره مردی است که دنبال زیرخاکی می شود و برای یافتن گنج، درگیر ماجرا های هیجان انگیزی می شود. او طی داستان به نحوی تصادفی درگیر مسائلی مانند دستگیری به جرم پخش اعلامیه ضد شاه، یاری به برادرش در تعمیر موشک و شرکت در فعالیت های انقلابی می شود- درحالی که در همه این موارد از ماجرا هایی که اتفاق می افتد، بی خبر است.

در خصوص داستان فصل دوم سریال هم، بهرنگ ملک محمدی مدیر گروه فیلم و سریال مرکز سیما اوایل خردادماه گفته بود که در فصل دوم سریال بخشی از داستان در ترکیه پیگیری می شود که به دلیل شیوع ویروس کرونا و بسته شدن مرزها، تصویربرداری بخش های مربوط به ترکیه متوقف شد.

براساس گفته تهیه نماینده سریال زیرخاکی، در فصل دوم بیشتر بازیگران اصلی فصل اول حضور دارند. البته رضا نصیری گفته بخشی از بازیگران اصلی همزمان با جای دیگری قرارداد دارند، که در حال حل این موضوع هستیم.

با این حال، زیرخاکی با بهره از داستانی روان و جذاب و استفاده از بازیگرانی توانمند توانست تاحدقابل قبولی نظر مساعد منتقدان و بینندگان را جلب کند. نمایش دقیق جزئیات سبک زندگی و وسائل و بازسازی فضای زندگی مردم در دهه 50، به تصویرکشیدن موقعیت های امنیتی با زبانی طنز و ارائۀ تصویری از زندگی مردم عادی (نه صرفا مبارزان یا سیاسیون) در جریان انقلاب اسلامی در سال 57 از جمله مواردی است که از نظر دنبال نمایندگان این سریال جالب بوده و آنان را پای این مجموعه نگه داشت.

منبع: فرادید

به "ساخت فصل دوم سریال زیرخاکی به اغماء رفت؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ساخت فصل دوم سریال زیرخاکی به اغماء رفت؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید