سرمایه گذاران بخش خصوصی برای بیمارستان سازی ضمانت دولتی می خواهند

به گزارش وبلاگ 2012، مشاور وزیر بهداشت در امور بیمارستان های خصوصی، عدم تمایل بخش خصوصی به سرمایه گذاری در حوزه سلامت را ناشی از مقرون به صرفه نبودن سرمایه گذاری در این حوزه دانست.

سرمایه گذاران بخش خصوصی برای بیمارستان سازی ضمانت دولتی می خواهند

به گزارش وبلاگ 2012، دکتر محمدرضا نوروزی در آستانه برگزاری دومین نمایشگاه بیمارستان سازی، تاسیسات و تجهیزات بیمارستانی با اشاره به کمبود تخت های بیمارستانی در کشور و محدودیت دولت در تامین اعتبارات مورد نیاز برای احداث و راه اندازی تخت های جدید، گفت: باید شرایط و امکانات لازم برای حضور بخش خصوصی در حوزه سلامت فراهم شود.

وی با اشاره به مقرون به صرفه نبودن سرمایه گذاری در حوزه سلامت، افزود: عدم برگشت سرمایه و همچنین سود حاصل از سرمایه گذاری در این حوزه، باعث شده که سرمایه گذاران بخش خصوصی رغبت به حضور در حوزه سلامت نداشته باشند.

نوروزی در ادامه به آثار تعرفه های غیرواقعی در حوزه سلامت اشاره کرد و گفت: وقتی تعرفه ها واقعی نباشد، نمی توان انتظار داشت که سود سرمایه حاصل شود و البته دلیل غیرواقعی بودن تعرفه های خدمات درمانی، حمایت از مردم است که توان پرداخت هزینه های درمان را ندارند.

مشاور وزیر بهداشت با عنوان این مطلب که قیمت ها در حوزه سلامت بر اساس رقابت مشخص نمی شود، افزود: این شرایط باعث شده تا تعرفه های بخش خصوصی هم توسط دولت مشخص شود؛ در نتیجه، امکان رقابت برای سرمایه گذاری در حوزه سلامت فراهم نمی شود.

نوروزی بر ضرورت احداث بیمارستان های زنجیره ای برای کاهش هزینه ها تاکید کرد و گفت: تشکیل تعاونی های پزشکان، می تواند یکی دیگر از راهکارهای سرمایه گذاری در حوزه سلامت باشد.

وی در ادامه به مشارکت سرمایه گذاران خارجی در حوزه سلامت کشور اشاره کرد و افزود: وزارت بهداشت و دولت علاقه زیادی به سرمایه گذاری خارجی ها در حوزه سلامت دارند.

مشاور وزیر بهداشت از آمادگی کشورهای ایتالیا، چین، کره جنوبی، اتریش، ترکیه و... برای ساخت بیمارستان در ایران خبر داد و گفت: خارجی ها برای سرمایه گذاری در کشور، نیازمند ضمانت دولت هستند و به نظر می رسد که دولت نیز باید این حمایت را انجام دهد تا شاهد افزایش سرمایه گذاری خارجی ها در حوزه سلامت کشورمان باشیم.

نوروزی، خواستار حمایت دولت از بخش خصوصی برای ورود به حوزه سلامت شد و افزود: باید موانع سرمایه گذاری برداشته شود تا بتوانیم امیدوار باشیم که بخش خصوصی به این حوزه ورود می کند.

بنابر اعلام روابط عمومی سازمان توسعه تجارت، دومین نمایشگاه بین المللی بیمارستان سازی، تجهیزات و تاسیسات بیمارستانی توسط شرکت سپنتاس کیش با حضور شرکت هایی از کشورهای آمریکا، آلمان، تایوان، ایتالیا، ترکیه، انگلستان، فرانسه و... 27 مهرماه برگزار می شود.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "سرمایه گذاران بخش خصوصی برای بیمارستان سازی ضمانت دولتی می خواهند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سرمایه گذاران بخش خصوصی برای بیمارستان سازی ضمانت دولتی می خواهند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید