سفر رئیس ستاد مشترک قطر به اردن

به گزارش وبلاگ 2012، رسانه های اردنی از سفر رئیس ستاد مشترک قطر به این کشور خبر دادند.

سفر رئیس ستاد مشترک قطر به اردن

به گزارش گروه بین الملل وبلاگ 2012 به نقل از رسانه های اردنی، یوسف احمد الحنیطی رئیس ستاد مشترک اردن در فرودگاه نظامی مارکا از همتای قطری خود غانم بن شاهین الغانم و هیئت همراه او استقبال کرد.

بر اساس این گزارش رئیس ستاد مشترک قطر در کنفرانس فرماندهان بلندپایه در چارچوب مانور الأسد المتأهب 2019 (شیر آماده) حضور پیدا می نماید و از نیروهای قطری حاضر در این مانور بازدید خواهد نمود.

این سفر در چارچوب تقویت همکاری های مشترک بین نیروهای مسلح قطر و اردن انجام شده است.

دوحه پنجشنبه گذشته از مشخص سفیر فوق العاده خود در اردن اطلاع داد و بدین ترتیب سطح نمایندگی دیپلماتیک قطر در اردن که در پی بحران در روابط این کشور و چهار کشور عربستان، بحرین، مصر و امارات کاهش یافته بود، ارتقا یافت.

عبدالله دوم پادشاه اردن جولای گذشته با مشخص زید اللوزی به عنوان سفیر این کشور در قطر موافقت کرد.

عربستان، بحرین، امارات متحده عربی، مصر و چند کشور عربی دیگر از پنجم ژوئن سال 2017 (دوشنبه 15 خرداد 96) پادشاهی قطر را به اتهام حمایت از تروریسم و داشتن روابط گسترده با ایران تحریم و روابط خود را قطع نموده اند و عملاً در محاصره مالی، سیاسی و جغرافیایی قرار دادند.

این در حالی است که دوحه همه این اتهامات را رد نموده و آن را بی پایه و اساس خوانده است. از ابتدای این بحران کویت نقش میانجی را برای حل اختلافات بین قطر و چهار کشور شورای همکاری خلیج فارس ایفا نموده، اما این بحران دیپلماتیک هنوز حل نشده است.

منبع: خبرگزاری تسنیم

به "سفر رئیس ستاد مشترک قطر به اردن" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سفر رئیس ستاد مشترک قطر به اردن"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید