سونامی گوجه فرنگی و بادمجان در راه است

به گزارش وبلاگ 2012، رئیس سازمان نظام صنفی کشاورزی و منابع طبیعی کشور گفت: هر کیلوگرم خیار تنها 200 تومان از کشاورزان خریداری می شود که جوابگوی هزینه های تولید 1500 تا 1600 تومانی آن ها نیست.

سونامی گوجه فرنگی و بادمجان در راه است

به گزارش گروه اقتصادی خبرگزاری داشجو، محمد شفیع ملک زاده رئیس سازمان نظام صنفی کشاورزی و منابع طبیعی کشور اظهار کرد: خیاری که با بهترین کیفیت و عملکرد در در هفته های اخیر در کشور برداشت شده است با توجه به عدم بازار رسانی و صادرات روی دست کشاورزان باقی مانده است.

وی افزود: هر کیلوگرم خیار تنها 200 تومان از کشاورزان خریداری می شود که جوابگوی هزینه های تولید 1500 تا 1600 تومانی آن ها نیست.

رئیس سازمان نظام صنفی کشاورزی و منابع طبیعی کشور ادامه داد: در صورتی که به منطقه جنوب کرمان مراجعه شود، شاهد ریخته شدن حجم زیادی از خیار در جاده ها هستیم و خودرو ها از روی آن ها عبور می کنند و جاده های منطقه سبز شده است.

وی گفت: به زودی سونامی گوجه فرنگی و صیفی جات دیگری از جمله بادمجان روی خواهد داد و امکان عرضه به بازار نخواهند داشت و از اکنون باید به فکر صادرات این محصولات بود.

ملک زاده گفت: با توجه به بالا رفتن تعرفه صادرات محصولات کشاورزی به عراق، عملا این بازار به روی محصولات ایرانی بسته شده است و باید برای رفع این مشکل چار های توسط دولت اندیشیده شود.

این مقام مسئول با بیان اینکه اصلاح شرایط بازرگانی بخش کشاورزی مشکل اساسی کشاورزی کشور به حساب می آید اظهار کرد: مسائل در این بخش باعث شده که محصولات تولیدی کشاورزان در شرایط مناسب به بازار عرضه نشود و روی دستشان باقی بماند.

منبع: خبرگزاری دانشجو

به "سونامی گوجه فرنگی و بادمجان در راه است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سونامی گوجه فرنگی و بادمجان در راه است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید