شارژ خودروی برقی بدون دخالت راننده به وسیله ربات فولکس واگن

به گزارش وبلاگ 2012، با توجه به اینکه فولکس واگن نمونه اولیه این ربات را به نمایش گذاشته، احتمالا به نسخه نهایی و تجاری آن دست پیدا کرده اما همچنان نمی خواهد آن را نشان دهد.

شارژ خودروی برقی بدون دخالت راننده به وسیله ربات فولکس واگن

به گزارش وبلاگ 2012 به نقل از دیجیاتو، فولکس واگن در اواخر 2019 از یک ربات مفهومی برای شارژ خودروهای برقی پرده برداشت و حالا یک نمونه اولیه از آن را تولید کرده که شباهت زیادی به طرح مفهومی دارد و از چشمان دیجیتال بهره می برد.

این ربات به صورت تئوری عملکرد ساده ای دارد. زمانی که خودروی برقی خود را پارک کنید، شما یا حتی خودروی شما می تواند درخواست شارژ کند. حالا نوبت ربات فولگس واگن است که از ایستگاه خارج و دست بکار گردد.

این ربات یک همراه با یک باتری قابل حمل به سمت خودروی شما حرکت کرده و در ادامه باتری را به ماشین وصل می کند و به ایستگاه بازمی گردد. تا اتمام فرایند شارژ باتری، این ربات می تواند به دیگران سرویس دهی کند. در نهایت با شارژ کامل باتری یا درخواست شما، این ربات باتری را از خودرو جدا می کند و آن را به ایستگاه برمی گرداند. اگر این ربات در راستا خود با خودرو یا عابر پیاده روبرو گردد، توقف می کند.

در حالی که با یک ایده جالب روبه رو هستیم، با محدودیت هایی روبرو است. برای مثال خودرو باید به شبکه V2X متصل باشد تا بتواند با ربات ارتباط برقرار کند، البته هنوز با محصول نهایی روبه رو نیستیم و شاید تغییراتی را تجربه کند.

با توجه به اینکه فولکس واگن نمونه اولیه این ربات را به نمایش گذاشته، احتمالا به نسخه نهایی و تجاری آن دست پیدا کرده اما همچنان نمی خواهد آن را نشان دهد. بجای اینکار تصمیم به انتشار یک تیزر کوتاه و چندین عکس از این ربات گرفته است.

مدت هاست قابلیت شارژ اتوماتیک موردتوجه فولکس واگن واقع شده است و البته تنها شرکتی نیست که در این زمینه فعالیت می کند و کمپانی های بزرگ دیگری هم می خواهند به چنین فناوری دست پیدا کنند. فولکس واگن تا به امروز توانسته شبکه های شارژ سریع بزرگی را در آمریکا و همچنین اروپا راه اندازی کند. باید منتظر ماند و دید این شرکت آلمانی چه زمانی از نسخه نهایی ربات خود رونمایی خواهد کرد.

منبع: جام جم آنلاین

به "شارژ خودروی برقی بدون دخالت راننده به وسیله ربات فولکس واگن" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شارژ خودروی برقی بدون دخالت راننده به وسیله ربات فولکس واگن"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید