شبکه ریلی ایران به زودی به افغانستان متصل می شود

به گزارش وبلاگ 2012، معاون ساخت و توسعه راه آهن و بنادر و فرودگاه های کشور با اشاره به افزایش کمی شبکه ریلی به سمت همسایگان، از اتصال خطوط راه آهن کشور به افغانستان خبر داد.

شبکه ریلی ایران به زودی به افغانستان متصل می شود

به گزارش گروه اقتصادی وبلاگ 2012 به نقل از رادیو مصاحبه، عباس خطیبی با اشاره به پروژه های اولویت دار وزارت راه با اشاره به 5 پروژه ریلی کشور که تا به امروز به بهره برداری رسیده است، گفت: تلاش داریم راستا بستان آباد تا خاوران تبریز را برای خاتمه سال 99 یا سال 1400 به بهره برداری برسانیم.

وی ادامه داد: پروژه ای راه آهن 139 کیلومتری خواف هرات که شبکه ریلی کشور را به افغانستان متصل می کند، تا خاتمه سال یا اوایل 99 به بهره برداری می رسد.

خطیبی ادامه داد: یکی از سیاست های وزارت راه اتصال شبکه ریلی کشور به همسایگان است که جز برنامه های جدی و مهم ما است.

وی گفت: همچنین اتصال ریل به چند مرکز استان مثل راه آهن همدان سنندج در راستای اتصال استان کردستان به شبکه ریلی را در دستور کار داریم.

خطیبی از اتصال قریب الوقوع اردبیل و چهارمحال و بختیاری به شبکه ریلی کشور خبر داد و اضافه کرد: همچنین برای راه آهن چابهار- زاهدان که در شبکه ریلی کشور بسیار تأثیر گذار است، در حال اجرای مقدمات اجرای آن هستیم.

وی ادامه داد: راه آهن مهم و تأثیر گذار رشت به آستارا نیز در دستور کار است و مذاکرات خوبی در این زمینه رخ داده است.

وی همچینن از توسعه خطوط ریلی کشور به سمت اوراسیا خبر داد و گفت: در حوزه کیفیت ساخت دچار مشکل نیستیم. ما در شبکه ساخته شده در کشور مشخصات فنی را به گونه ای در نظر می گیریم که قطار های ورودی با زمان بندی مناسب ترانزیت شده و از کشور خارج شود.

منبع: خبرگزاری دانشجو

به "شبکه ریلی ایران به زودی به افغانستان متصل می شود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شبکه ریلی ایران به زودی به افغانستان متصل می شود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید