شستا دیگری در راه است ، اواسط اردیبهشت منتظر عرضه اولیه جدید باشید

به گزارش وبلاگ 2012، به گزارش تجارت نیوز، پس از عرضه اولیه شستا، این بار نیز مجموعه بزرگی دیگر از سوی دولت قرار است در بورس عرضه شود. رئیس سازمان خصوصی سازی از پذیرش ایمیدرو در بورس تا اواسط اردیبهشت ماه خبر داده است. آیا ایمیدرو هم به میزان شستا می تواند شش هزار میلیارد تومان جذب کند؟

شستا دیگری در راه است ، اواسط اردیبهشت منتظر عرضه اولیه جدید باشید

پس از عرضه 10 درصدی شستا در بورس و جذب شش هزار میلیارد تومان نقدینگی توسط این هلدینگ بزرگ، مدیرعامل بورس تهران از تعهد سازمان تامین اجتماعی برای عرضه دو درصد دیگر از سهام شستا در بورس خبر داد و گفت: این سهام با هماهنگی بورس ظرف سه ماه آینده واگذار خواهد شد.

در همین حال روز جمعه، 29 فروردین ماه نیز رئیس سازمان خصوصی سازی در یک برنامه رادیویی از آماده سازی شرکت های دولتی برای پذیرش در بازار سرمایه خبر داد و گفت: پنج هلدینگ آماده شده است. قرار است در نخستین جلسه هیات وزیران این اجازه را کسب کنیم که زنجیره مدیریتی را از بین نبریم.

علیرضا صالح گفت: یکی از ایرادهایی که به واگذاری ها وارد بود این بود که زمانی که شرکت های زیرمجموعه یک شرکت مادر تخصصی را یکی یکی واگذار می کردیم زنجیره ارزش از بین می رفت، بنابراین درحال کسب اجازه هستیم که مجموعه ای را، برای مثال ایمیدرو را به صورت سهامی عام عرضه کنیم. بر این اساس پیش بینی می شود تا اواسط اردیبهشت ماه مجموعه ایمیدرو به صورت شرکت سهامی عام در بازار سرمایه پذیرش و کشف قیمت شود.

آن طور که ایسنا گزارش داده، وی شرح داد: در این شرایط شرکت ها مکلف هستند اطلاعات را به صورت شفاف در کدال معین کنند. همچنین باید صلاحیت حرفه ای سازمان بورس را داشته باشند. همچنین این فرایند برای نیروگاه های برق و شرکت مادر تخصصی برق حرارتی طی می شود. برای ایدرو و ایمیدرو موافقت وزیر صنعت را اخذ کرده ایم و در انتظار اجازه هیات وزیران هستیم. از دوستان بورس هم برای پذیرش و کشف قیمت برای عرضه اولیه قول گرفته ایم.

منبع: تجارت نیوز

به "شستا دیگری در راه است ، اواسط اردیبهشت منتظر عرضه اولیه جدید باشید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شستا دیگری در راه است ، اواسط اردیبهشت منتظر عرضه اولیه جدید باشید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید