شهردار نیویورک از رقابت های انتخاباتی آمریکا کنار کشید

به گزارش وبلاگ 2012، شهردار نیویورک کناره گیری خود را از رقابت داخلی حزب دموکرات برای تعیین نامزد نهایی این حزب در انتخابات ریاست جمهوری سال 2020 اعلام کرد.

شهردار نیویورک از رقابت های انتخاباتی آمریکا کنار کشید

به گزارش گروه بین الملل وبلاگ 2012 به نقل از پایگاه خبری هیل، بیل دی بلاسیو شهردار نیویورک صبح روز جمعه به وقت محلی در مصاحبه با شبکه خبری ام اس ان بی سی (MSNBC) انصراف خود را از شرکت در رقابت های درون حزبی دموکرات ها برای تعیین نامزد نهایی این حزب در انتخابات ریاست جمهوری سال 2020 گفت.

دی بلاسیو که حدود چهار ماه قبل با راه اندازی کارزار انتخاباتی خود رسماً وارد عرصه رقابت های انتخاباتی حزب دموکرات شده بود، در مصاحبه با MSNBC گفت: فکر می کنم همه تلاشم را برای موفقیت در انتخابات انجام داده ام، اما باید صراحتاً اعلام کنم که حالا زمان مناسبی برای حضور من نیست.

در حال حاضر بیش از 20 نامزد دموکرات خود را برای رقابت در انتخابات داخلی این حزب آماده می کنند و امیدوارند که نامزد نهایی حزب خود برای رقابت با دونالد ترامپ در انتخابات ریاست جمهوری 2020 باشند. البته در این میان سه سیاستمدار جمهوری خواه نیز برای رقابت درون حزبی با ترامپ اعلام نامزدی کرده اند که با توجه به نظرسنجی های اجرا شده طی هفته های اخیر به نظر نمی رسد که هیچ یک از آنها تهدیدی جدی برای رئیس جمهور آمریکا باشند.

با این حال، نتایج نظرسنجی ها حاکی از این است که در حال حاضر برخی نامزدهای دموکرات از جمله جو بایدن معاون رئیس جمهور سابق آمریکا و همچنین برنی سندرز، الیزابت وارن و کامالا هریس که هر سه جزو کنندگان حزب دموکرات در مجلس سنا هستند، در مقایسه با ترامپ محبوبیت بیشتری در بین رأی دهندگان آمریکایی دارند.

.

منبع: خبرگزاری تسنیم

به "شهردار نیویورک از رقابت های انتخاباتی آمریکا کنار کشید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شهردار نیویورک از رقابت های انتخاباتی آمریکا کنار کشید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید