ضوابط اختصاصی محدوده بافت تاریخی شهر زنجان تدوین می شود

به گزارش وبلاگ 2012، مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی زنجان از اجرای ضوابط اختصاصی محدوده بافت تاریخی این شهر خبر داد.

ضوابط اختصاصی محدوده بافت تاریخی شهر زنجان تدوین می شود

به گزارش وبلاگ 2012 به نقل از روابط عمومی میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی زنجان، امیر ارجمند امروز 17 اردیبهشت با اعلام این خبر اضافه کرد: ساخت وسازها در بافت تاریخی زنجان تحت نظارت معاونت میراث فرهنگی استان واقع شده است، اما تدوین ضوابط اختصاصی برای رسیدن به شرایط پایدار بسیار بااهمیت است.

او اضافه کرد: مشخص محدوده بافت تاریخی شهر زنجان، محدوده اطراف بازار را شامل می شود. این محدوده امروز وسعت زیادی پیدا کرده و بازنگری مجدد ضوابط اختصاصی محدوده بافت تاریخی شهر برای مشخص محدوده واقعی ضروری است.

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی زنجان گفت: بازشناسی وضع موجود در محدوده بافت، طراحی مداخلات و ضوابط اختصاصی، ارتقای کالبدی، اجتماعی و اقتصادی، محدوده مداخله، مشخص حریم فنی و منظر فرهنگی بناهای تاریخی ثبت شده در فهرست آثار ملی کشور واقع در محدوده بافت تاریخی شهر زنجان که فاقد حریم اختصاصی است، از جمله مواردی است که باید تدوین شود.

او شرح داد: با تصویب این ضابطه، هر نوع تغییرات و اقدامات مداخله گرایانه در محدوده بافت تاریخی شهر زنجان با مجوز اداره کل انجام می شود.

منبع: میراث آریا

به "ضوابط اختصاصی محدوده بافت تاریخی شهر زنجان تدوین می شود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ضوابط اختصاصی محدوده بافت تاریخی شهر زنجان تدوین می شود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید