مدت پوشش بیمه ای زائران اربعین

به گزارش وبلاگ 2012، نماینده سازمان حج و زیارت گفت: مدت پوشش بیمه ای هر یک از بیمه شدگان به توجه به مهلت قانونی اقامت در کشور عراق 30 روز می باشد.

مدت پوشش بیمه ای زائران اربعین

به گزارش گروه فرهنگی وبلاگ 2012، سیدمرتضی حسینی، نماینده سازمان حج و زیارت در عتبات، درباره شرایط بهره مندی زوار از خدمات بیمه ای گفت: خدمات بیمه شامل زائرینی می گردد که در سامانه سماح ثبت نام نموده و با گذرنامه معتبر از مرزهلای قانونی جمهوری اسلامی ایران به کشور عراق عزیمت می نماید.

حسینی در ادامه افزود: محدوده بیمه ای هر یک از بیمه شدگان در مسیرهای زمینی از فاصله 50 کیلومتری پایانه های مرزی جمهوری اسلامی ایران آغاز و در طول مدت اقامت در شهرهای نجف اشرف، کربلای معلی، کاظمین، سامرا و مسیرهای منتهی به آن ها ادامه خواهد داشت و پس از خروج بیمه شده از خاک عراق و ورود به ایران تا فاصله 50 کیلومتری پس از پایانه مرزی انتها می یابد.

نماینده سازمان حج و زیارت افزود: پوشش بیمه ای هر یک از بیمه شدگان در مسیرهای هوایی از زمان ورود به خاک کشور عراق آغاز و در طول مدت اقامت در شهرهای نجف اشرف، کربلای معلی، کاظمین، سامراء و مسیرهای منتهی به آن ها ادامه خواهد داشت و پس از خروج بیمه شده از خاک عراق و ورود به ایران انتها می یابد.

مدت پوشش بیمه ای چقدر است؟

حسینی افزود: مدت پوشش بیمه ای هر یک از بیمه شدگان به توجه به مهلت قانونی اقامت در کشور عراق 30 روز می باشد.

معیار محاسبه مدت پوشش بیمه ای چیست؟

نماینده سازمان حج و زیارت در عتبات افزود: معیار محاسبه مدت پوشش بیمه ای مهر ورود و خروج اداره گذرنامه نیروی انتظامی کشور در مبادی خروجی و ورودی می باشد.

در صورت انصراف در سامانه سمانه سماح و سفر به عتبات زائران مشمول بیمه خواهند شد؟

وی در ادامه بیان نمود: امکان انصراف در سامانه سماح تا 48 ساعت قبل از تاریخ اعزام امکانپذیر می باشد بدیهی است چنانچه انصراف زائر در سامانه به ثبت رسیده باشد مشمول خدمات بیمه ای نخواهد بود.

مدت زمان پرداخت خسارت و مدارک مورد نیاز

حسینی در ادامه بیان نمود: در صورت ایجاد هر گونه خسارت برای هر یک از بیمه شدگان، مراتب حداکثر ظرف مدت 90 روز از تاریخ وقوع حادثه می بایست به بیمه گر اعلام و متعاقب آن مدارک و مستندات ذیل ارسال گردد. بیمه شده یا ذینفع وی موظف است هر گونه مدارک لازم دیگری را که برای تایید و پرداخت غرامت نیاز باشد به بیمه گر ارائه نماید.

منبع: خبرگزاری دانشجو

به "مدت پوشش بیمه ای زائران اربعین" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مدت پوشش بیمه ای زائران اربعین"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید