مدیریت با تعهد به علم و اقتصاد

به گزارش وبلاگ 2012، خبرنگاران: هاسو پلاتنر (Hasso Plattner) شرکت نرم افزاری SAP را با یاری همکاران سابقش در IBM تاسیس کرد. او در سال 2003 بعد از 30 سال مدیرعاملی این شرکت، از سمت خود کناره گرفت و حالا رئیس هیات مدیره است. پلاتنر یکی از برجسته ترین و تاثیرگذارترین شخصیت های صنعت IT جهان محسوب می گردد و یکی از عظیم ترین افراد نیکوکار در آلمان است. او با 4/ 12 میلیارد دلار ثروت، در لیست 2020 ثروتمندترین های مجله فوربس، رتبه 96 را به خود اختصاص داده است.پلاتنر در ژانویه 1944 در برلین به جهان آمد. پدرش پزشک بود و او تا 15 سالگی در برلین زندگی می کرد. سپس به شهر باواریا رفت و به مدت سه سال در سوئیس به مدرسه رفت. پدرعظیم پلاتنر مهندس و مدیر فنی یک شرکت بود. او رویکرد مهندسی را از پدرعظیمش به ارث برد و تحصیل در رشته مهندسی برق را در شهر کارلسروهه دنبال کرد و بعد از آن، به شرکت IBM پیوست.

مدیریت با تعهد به علم و اقتصاد

به گزارش وبلاگ 2012، او در سال 1972 با یاری چند همکار سابقش در IBM، از جمله دیتمار هوپ که رتبه 86 لیست ثروتمندان مجله فوربس را در اختیار دارد، SAP را تاسیس کرد.

مریم رضایی

روزنامه نگار

بر هم زدن آرامش امپراتوری

وقتی پلاتنر شرکت نرم افزاری خود را در سال 1972 تاسیس کرد، حتی یک کامپیوتر هم برای خودش نداشت. بنابراین، او و تیمی که با خودش از شرکت IBM آورده بود، شب ها و تعطیلات آخر هفته را صرف کدنویسی برای اولین مشتری خود کردند.

او که چهار دهه بعد از آن را صرف تبدیل شرکت SAP به یکی از ارزشمندترین شرکت های تکنولوژی اروپا نموده بود و در کنار آن خودش به یک مولتی میلیاردر تبدیل شد، از آن روزها به عنوان روزهای سخت یاد می نماید. اما این روزها پلاتنر خیلی ها را در امپراتوری که خودش ایجاد نموده، راحت و آسوده می بیند که از آن راضی نیست. پلاتنر 76 ساله می خواهد یک بار دیگر SAP را بتکاند و آن را به کارفرمای منتخب جوانان و تشنگان پیشرفت تبدیل کند و با اینکه یکی دو سال بیشتر تا زمانی که خود را کلا بازنشسته کند باقی نمانده، هیچ نشانه ای از کند شدن در نوسازی کوشش هایی که برای حفاظت از میراث این غول نرم افزاری ضروری است، در او دیده نمی گردد.

آخرین اقدام آقای پلاتنر ایجاد تغییرات بنیادی درون شرکت بوده است. در سال 2019 تعدادی از مدیران ارشد شرکت که بیشترشان بالای 20 سال سابقه کار داشتند، دسته جمعی SAP را ترک کردند. همچنین بسته های بازنشستگی زودهنگام یا استعفای داوطلبانه به حدود 4400 پرسنل پیشنهاد شد که نقطه عطفی برای شرکتی بود که طی چند دهه یک کارفرمای باثبات و بدون تغییر شناخته شده است.

شرکت SAP از زمانی که به عنوان کسب وکاری بسیار کوچک کارش را آغاز کرد، به سرعت رشد کرد و به یکی از عظیم ترین تولیدنمایندگان نرم افزار در جهان تبدیل شد که به مشتریان شرکتی یاری می نماید عملیات خود را - از لیست حقوقی گرفته تا هزینه ها و ... - پیش ببرند. با اینکه SAP هنوز در شهر کوچک والدورف، در میان مزارع آفتابگردان، واقع شده و برای رسیدن به آن باید یک ساعت به سمت جنوب فرانکفورت حرکت کرد، اما هر چیز دیگری مربوط به این شرکت، فاصله زیادی نسبت به دوره استارت آپی آن گرفته و رشد قابل توجهی نموده است.

این شرکت حالا بیش از 80 هزار پرسنل دارد و تقریبا همه 100 برند ارزشمند جهان از محصولات SAP استفاده می نمایند و بیشتر معاملات فروش با یکی از نرم افزارهای این شرکت انجام می گردد. کارکنان از مزایا و پاداش های دست و دلبازانه ای برخوردارند و امکاناتی مثل زمین تنیس و اتاق های مخصوص نگهداری کودک برای آنها در نظر گرفته شده است. درآمد SAP در سه ماه پایانی سال 2019 حدود 8 میلیارد یورو بود.

پلاتنر معتقد است SAP برای باقی ماندن در عرصه رقابت به تحول احتیاج دارد. او برای اینکه از اوراکل و استارت آپ های کوچک تر عقب نماند، از همکاری با شرکایی که نرم افزار SAP را منعطف تر می نمایند، استقبال نموده است. پیش از این، SAP به خاطر اینکه در دوران شکوفایی اینترنت برای سازگارپذیر کردن محصولات خود بسیار کند عمل می کرد، مورد انتقاد بود. او سال گذشته گفته بود: تغییرات فرهنگی در SAP در راهند. باید شیوه کارمان را تغییر دهیم و برای این کار باید از استعدادهای جدید استفاده کنیم.

دیدگاه ها و دستاوردها

پلاتنر به خاطر تعهدش به اقتصاد و علم، افتخارات زیادی به دست آورده است. چشم انداز تکنولوژی و پیشروی رقابتی پلاتنر، باعث رجحان او در بازار برنامه ریزی منبع سازمانی جهان شد.

مجله Manager آلمان، جایزه رهبری خود را به او اهدا کرد. در سال 2001 هم مجله تایم اروپا، رتبه اول مهم ترین و تاثیرگذارترین شخصیت های IT لیست خود را به او داد. در ژانویه 2004، در مراسمی که به مناسبت شصتمین سالگرد تولد پلاتنر در موسسه هاسو پلاتنر برگزار گردید، گرهارد شرودر، صدر اعظم وقت آلمان، در خصوص دستاوردهای پلاتنر گفت: ما به هاسو پلاتنرها و SAPهای بیشتری احتیاج داریم تا دوباره آلمان را از نظر اقتصادی به پیش ببریم. او اضافه نموده بود که پلاتنر شرکتی بین المللی ایجاد نموده که ثابت می نماید شرکت های آلمانی می توانند در صدر سلسله مراتب تکنولوژیک جهان باشند. رونالد برگر، مشاور ارشد مدیریت در مونیخ، در سال 2004 مصاحبه ای نموده بود که در آن هاسو پلاتنر را یکی از پنج آلمانی عظیمی که او را تحت تاثیر قرار داده اند نامیده بود. او شیوه تاسیس، رشد و سازگارپذیری SAP با بازار را دستاوردی عظیم دانسته بود.

پلاتنر ارتباطاتی قوی با آفریقای جنوبی داشته و سال های زیادی را در این کشور صرف امور خیریه نموده است. او به دانشگاه کیپ تاون برای پژوهش های مربوط به مبارزه با ایدز یاری می نماید. او 20 میلیون یورو به بازسازی کاخ شهر برلین که در جنگ جهانی دوم تخریب شده بود، یاری کرد.

پلاتنر همچنین در سال 1998 موسسه هاسو پلاتنر را برای مهندسی سیستم های نرم افزاری واقع در دانشگاه پوتسدام آلمان تاسیس کرد. این موسسه غیرانتفاعی بر پژوهش و آموزش سیستم های مهندسی IT متمرکز است و دوره هایی با اعطای مدرک و دوره های آنلاین رایگان برگزار می نماید. پلاتنر علاوه بر تامین اقتصادی کامل این موسسه، درگیر امور مدیریتی و سخنرانی های علمی در آنجا هم هست.

موسسه پلاتنر مدارس تفکر طراحی را در دانشگاه پوتسدام، دانشگاه استنفورد و دانشگاه کیپ تاون راه اندازی نموده و در واقع او یکی از اولین افرادی است که به وسیله این مدارس، اصول تفکر طراحی را مورد حمایت قرار داد. او در مصاحبه ای، تفکر طراحی را یک شانس برای SAP دانسته و گفته او را یاد روزهای اولی که شرکت را تاسیس نموده و به مشتری نزدیک تر بودند، می اندازد (مدل پنج مرحله ای موسسه هاسو پلاتنر در خصوص تفکر طراحی در تاریخ 23/ 11/ 1395 روزنامه جهانی اقتصاد، صفحه مدیران، منتشر شده است).

پلاتنر علاوه بر قایقرانی، گلف بازی حرفه ای است و مالکیت چند باشگاه گلف را در اختیار دارد.

پلاتنر از ازدواج خود دو فرزند دارد و در شهر پوتسدام ساکن است.

منبع: اقتصادنیوز

به "مدیریت با تعهد به علم و اقتصاد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مدیریت با تعهد به علم و اقتصاد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید