مشاهده فعالیت مغزی پس از مرگ، زنده بودن مغز پس از یک کمای بسیار عمیق

به گزارش وبلاگ 2012، این تحقیقات پس از آن صورت گرفت که پزشکان رومانیایی متوجه فعالیت عجیب دستگاه موج نگار مغزی (EEG) در بیماری که تحت درمان داروی ضد تشنج به کما فرورفته بود شدند.

مشاهده فعالیت مغزی پس از مرگ، زنده بودن مغز پس از یک کمای بسیار عمیق

محققان در دانشگاه مونترال 26 گربه را به بیهوشی عمیق برده و فعالیت مغز آنها را پس از آن که دستگاه خط ممتد را نمایش داد، در مناطق قشر بالایی مغز و هیپوکامپ آنالیز کردند. نمایش خط ممتد توسط دستگاه موج نگار مغزی به معنای خاموش بودن قشای مغز است. نتایج این تحقیقات تکرار مجدد مشاهده ای بود که به صورت اتفاقی روی بیمار انسان اجرا شده بود.

نتایج این تحقیقات می تواند بحثهای پزشکی را درباره اعلام مرگ انسان دوباره زنده کند. بعضی کشورها در این رابطه قوانین خاص خود را دارند، برای مثال در آمریکا خواندن دو خط ممتد در فاصله زمانی 24 ساعته لازم است از سوی دیگر آزمایشهای دیگری هم از عملکرد مغزی گرفته می گردد.

محققان اظهار داشتند که نتایج تحقیقات آنها نشان می دهد که مغز می تواند پس از یک کمای بسیار عمیق زنده بماند به این معنا که این حالت می تواند بعضی از عملنمودهای مغز را زنده نگاه دارد.

دانشمندان به طور پیوسته فعالیتهای مغز را در آستانه مرگ آنالیز نموده اند. شواهد افزایش شدید فعالیتها پس از حمله قلبی نشان دهنده یک شرح عصبی برای داستان بیمارانی است که از تجربه های نزدیک مرگ نجات یافته و احساس ترک بدن و خاطراتی شبیه خواب و رویا را تجربه نموده اند.

منبع: خبرگزاری مهر

به "مشاهده فعالیت مغزی پس از مرگ، زنده بودن مغز پس از یک کمای بسیار عمیق" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مشاهده فعالیت مغزی پس از مرگ، زنده بودن مغز پس از یک کمای بسیار عمیق"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید