مقابل پرسپولیس کوچک ترین غفلت تاوان سختی دارد؛ پرسپولیس با نبود چند بازیکن به هم نمی ریزد

به گزارش وبلاگ 2012، تهران (پانا) - رئیس سازمان فوتبال باشگاه ذوب آهن اصفهان تأکید کرد که غیبت بازیکنان اصلی پرسپولیس نمی تواند تأثیری در قدرت این تیم داشته باشد و بازیکنان ذوب آهن باید مراقب باشند تا مقابل این تیم قدرتمند غفلت نکنند.

مقابل پرسپولیس کوچک ترین غفلت تاوان سختی دارد؛ پرسپولیس با نبود چند بازیکن به هم نمی ریزد

رسول کربکندی در گفت وگو با پانا، با اشاره به شرایط ذوب آهن اصفهان در آستانه بازی با پرسپولیس گفت: خوشحالم که بعد از مدت ها می توانیم در خانه خودمان به میدان برویم. برنامه بازی ها متأسفانه طوری بوده و برای ما پیش رفته که از 8 بازی تنها در 2 بازی از حریفان خود میزبانی کردیم و 6 بازی را مدام در سفر و پرواز بودیم. این برای هر تیمی می تواند خسته نماینده باشد. در لیگ برتر و جام حذفی مدام خارج از خانه بازی کردیم. مسافرت ها و اردوهای خارج از خانه بر ما سخت گذشته است. حالا بعد از چندین بازی، خوشحالیم که در خانه میزبان یک تیم پرقدرت و گردن کلفت هستیم. به جز قاسم حدادی فر همه در صحت و سلامتی کامل هستند و می توانند تیم ما را مقابل پرسپولیس همراهی نمایند. ما بعد از حذف از رقابت های حذفی، تمرینات را پیگیری کردیم چون می دانیم که با چه تیمی بازی داریم. کوچک ترین غفلت و اشتباه تاوان سنگینی مقابل این تیم با تجربه و خوب دارد و نباید اشتباه کنیم.

وی در پاسخ به این سؤال که آیا ذوب آهن برنامه ای برای جام حذفی نداشت و تمرکز اصلی اش را روی لیگ گذاشته بود تا از منطقه خطر سقوط فرار کند؟ اضافه کرد: نه این طور نبود که ما بخواهیم جام حذفی را دست کم بگیریم. همه می دانند که این رقابت ها راه میانبری برای رسیدن به لیگ قهرمانان آسیاست که می تواند باعث درآمدزایی گردد. دیدید که ما با تمام نیروی خود و ترکیب کامل مقابل استقلال بازی کردیم و روی 2 اشتباه گل خوردیم. اصلاً هم تیم حریف رجحان آن چنانی نسبت به ما نداشت و می توانستیم در حذفی هم پیروز شویم. در مجموع به طور طبیعی لیگ برتر برای ما مهم تر است. چون شرایط خوبی در جدول نداریم و باید از این رتبه بالاتر بیاییم. نمی گویم حذفی برای ما بی اهمیت بود اما به دلیل شرایط ناخوشایندی که در جدول داریم، تمرکز ما بیشتر روی لیگ است.

سخنگو و عضو هیات مدیره باشگاه ذوب آهن در مورد بازی با پرسپولیس توضیح داد: قطعاً بازی سختی در پیش داریم. هر تیمی که در این چند وقت مقابل پرسپولیس بازی نموده است، نتوانسته با امتیاز کامل خارج گردد. شکست دادن و حتی امتیاز دریافت از این تیم آسان نیست و باید دو برابر کوشش کرد. البته همواره بازی مقابل پرسپولیس و استقلال انگیزه لازم و کافی را به بازیکنان می دهد. بالاخره خیلی از بازیکنان در چنین بازی هایی دیده می شوند و نگاه ها به سمتشان می آید. پرسپولیس بعد از لیگ قهرمانان آسیا، نشان داد که تیم آماده ای دارد و خسته نشده اند. این نشان می دهد چه پتانسیل بالایی دارند و عزمشان را برای موفقیتی دیگر جزم نموده اند. در این شرایط بازی کردن با این تیم سختی های خودش را دارد. کوشش می کنیم بازی خوبی به نمایش بگذاریم و امیدواریم بتوانیم نتیجه بگیریم. امتیاز دریافت در چنین بازی هایی از 2 جهت برای ما اهمیت دارد. اول اینکه صندلی جدولی خودمان را بهبود می بخشیم و دوم اینکه شکست دادن تیم قدرتمندی مثل پرسپولیس که مدعی قهرمانی است، در ادامه راه به تیم ما اعتماد به نفس و خودباوری می دهد که توان بردن تیم های عظیم را هم داریم.

رسول کربکندی در مورد غیبت بازیکنان پرسپولیس به دلیل محرومیت انضباطی مقابل ذوب آهن گفت: در بازی های لیگ برتر، بودن یا نبودن یک یا دو بازیکن آن هم برای تیم قدرتمندی مثل پرسپولیس اهمیتی ندارد. آنها یک تیم فوق العاده آماده و یکدست با تنوع تاکتیکی دارند و قطعاً نفرات جایگزینشان هم جزو بهترین های لیگ است. اینکه شاید نبود این بازیکنانش، تیمشان را به هم بریزد، یک بحث دیگری است که بعید می دانم این اتفاق بیافتد. آنها سال های قبل هم با کمبود بازیکن روبرو بوده اند. این دلیلی نمی گردد که مقابل ما از پیش بازنده باشند. آنها تیم مدعی هستند و یقین بدانید ما به این مسائل فکر نمی کنیم و فقط روی تیم خودمان و کارهایی که می تواند ما را به موفقیت برساند، تمرکز می کنیم. تیم پرسپولیس در هر شرایطی برای ما یک حریف قدرتمند و قابل احترام است و تمام کوشش ما این است با تمرکز بالا بتوانیم روی نقاط ضعف و قوت حریف کار کنیم و بتوانیم هم بازی خوبی به نمایش بگذاریم و هم امتیاز بگیریم. دریافت این امتیاز خانگی برای تیم ما اهمیت زیادی دارد و خودمان را برای یک بازی سخت آماده نموده ایم.

وی در مورد اینکه آیا برای شکست دادن پرسپولیس، پاداش در نظر گرفتید؟ تاکید نمود: برای تمام بازی هایی که تیم ما انجام می دهد، آئین نامه پاداش داریم. اما برای بازی های مقابل پرسپولیس و استقلال پاداش بیشتر و ویژه تری دارد. حتماً پاداش بیشتری داریم چون این بازی برای ما اهمیت زیادی دارد و می تواند گام بلندی برای حفظ تیم در لیگ برتر باشد.

منبع: خبرگزاری پانا

به "مقابل پرسپولیس کوچک ترین غفلت تاوان سختی دارد؛ پرسپولیس با نبود چند بازیکن به هم نمی ریزد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مقابل پرسپولیس کوچک ترین غفلت تاوان سختی دارد؛ پرسپولیس با نبود چند بازیکن به هم نمی ریزد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید