منتظر دریافت نظر مشورتی فیفا برای اصلاح اساسنامه فدراسیون هستیم

به گزارش وبلاگ 2012 و به نقل از سایت فدراسیون فوتبال، دبیرکل فدراسیون فوتبال در یک ویدئو کنفرانس طولانی مدت با مسولان ذیربط در فدراسیون جهانی فوتبال و کنفدراسیون فوتبال آسیا آخرین شرایط دریافت نظر مشورتی پیرامون پیش نویس اساسنامه فدراسیون را جویا شد.

منتظر دریافت نظر مشورتی فیفا برای اصلاح اساسنامه فدراسیون هستیم

در این نشست که مهدی علی نژاد،معاونت ورزش قهرمانی و حرفه ای وزارت ورزش و جوانان، احمدرضا براتی،رئیس کمیته تدوین مقررات و حمیرا اسدی،رئیس دپارتمان امور بین الملل فدراسیون هم در آن حضور داشتند، دبیرکل فدراسیون فوتبال شرحاتی پیرامون فرآیند مربوط به تدوین پیش نویس اساسنامه ارائه کرد.

وی گفت: مایلم در ابتدا از فرصتی که فیفا و کنفدراسیون فوتبال آسیا برای بررسی آخرین شرایط مربوط به تدوین پیش نویس اساسنامه جدید فدراسیون فوتبال جمهوری اسلامی ایران دادند تشکر کنم. همانطور که به خوبی می دانید فدراسیون فوتبال ایران یکی ازقدیمی ترین فدراسیون های عضو فیفا است و میلیون ها نفر در سطح کشور به این رشته ورزشی علاقمند هستند و به صورت حرفه ای مباحث مرتبط را پیگیری می کنند.

نبی شرح داد: با توجه به سطح تعاملات گذشته هدف همه ما در فرآیند مربوط به اصلاح اساسنامه رسیدن به یک تفاهم ماندگار جهت تدوین سند فردای فوتبال ایران با اعتماد متقابل و بر اساس کار کارشناسی بوده است. تغییراتی که در رفت و برگشت های اجرا شده در ماه های اخیر و با نظر فیفا هم در این مقوله شکل گرفت کاملا به همین دلیل عملیاتی شد.

دبیرکل فدراسیون فوتبال افزود: فدراسیون فوتبال پس از برگزاری نشست های متعدد با ارکان حقوقی و همچنین برپایی نشست های متعدد هیات رئیسه، اخذ پیشنهادات اعضای مجمع و مذاکرات متعدد دیگر پیش نویس مربوطه را در موعد مقرر به فیفا ارائه کرد که در جای جای آن ضمن تاکید بر قوانین ملی و داخلی بر الزامات بین المللی بالادستی هم تصریح شده بود. برای مثال امروز به خوبی و به صورت شفاف میان مدیران فیفا، کنفدراسیون و فدراسیون درباره ماهیت حقوقی فدراسیون فوتبال اشتراک نظر وجود داشت.

نبی افزود: قاعدتا جامعه فوتبال ایران در انتظار دریافت نظر مشورتی فیفا است تا ادامه راستا نقشه راه که شامل برگزاری مجمع تصویب اساسنامه و همچنین در تداوم آن مجمع انتخاباتی است به انجام برسد.

در ادامه این جلسه اینترنتی، مسولان ذیربط در فیفا و کنفدراسیون فوتبال آسیا دیدگاه های خود درباره مباحث مربوط به اصلاح پیش نویس اساسنامه فدراسیون فوتبال را ارائه کردند.

در خاتمه مقرر شد تفاهم و توافقات اجرا شده در جلسه به صورت رسمی از طریق فیفا به فدراسیون فوتبال ارسال شود.

منبع: خبرگزاری مهر

به "منتظر دریافت نظر مشورتی فیفا برای اصلاح اساسنامه فدراسیون هستیم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "منتظر دریافت نظر مشورتی فیفا برای اصلاح اساسنامه فدراسیون هستیم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید