مونسان: روز بزرگداشت عطار روز گرامیداشت حکمت و عرفان است

به گزارش وبلاگ 2012، معاون رییس جمهوری و رییس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری در پیامی؛ 25 فروردین، روز ملی بزرگداشت عطار نیشابوری را تبریک گفت.

مونسان: روز بزرگداشت عطار روز گرامیداشت حکمت و عرفان است

به گزارش وبلاگ 2012 پیغام دکتر علی اصغر مونسان به این مناسبت به توضیح زیر است:

آنچه یک ملت را از استحاله در توفان ها و تندبادهای فکری بیگانگان نجات می بخشد هویتی است که در طول زمان بدل به فرهنگ و تاریخ آن ملت شده است، و بی تردید این هویت اصیل را مرهون اندیشمندانی است که سراسر عمر به تحقیق و تفحص، تدبیر و تدقیق، تفکر و اندیشه در باره هستی اعجازانگیز بشر پرداخته اند.

شیخ فریدالدین محمدبن عطار نیشابوری مشهور به عطار، شاعر و عارف نام آور ایران زمین از سلک چنین بزرگان جاودانه ای است که فرهنگ و ادب ایران زمین وام دار شخصیت عظیم و آثار بی بدیل اوست.

بر این سیاق روز بزرگداشت عطار نیشابوری را می توان روز حکمت و عرفان قلمداد کرد.

شیخ فرید الدین عطار نه تنها یکی از عالیقدرترین شاعران ایرانی است که از شاخص ترین عرفای اسلامی نیز به شمار می رود.

عطار از زمره اندیشمندانی است که هویت ایرانی و اسلامی را با زندگی، هنر و مکتوبات نغز و پرمغز خود به آراستگی زینت بخشیده است.

هفت شهر عشق عطار روایت تکامل انسان از خاک تا افلاک است و روز بزرگداشت چنین سالک والامقامی، روز گرامیداشت حکمت و معرفت است. برماست تا فرزندان این دیار فرهنگ پرور را بیش از پیش با مفاخر فرهنگی، علمی و دینی مان آشنا سازیم و از این راستا، آنان را در برابر تهاجم و ایلغارهای فرهنگی بیگانگان مصون بداریم.

برماست تا میراث عطار- که بخشی از نفایس فرهنگ معنوی ایران زمین است- را به شایستگی پاس بداریم و به دنیایان معرفی کنیم، تا بدین طریق گوشه ای از دین خود را به این شاعر و اندیشمند بزرگ ایرانی اسلامی ادا نماییم.

فرا رسیدن 25 فروردین روز بزرگداشت عطار نیشابوری را به عموم مردم فرهنگ دوست ایران اسلامی و به دوستداران فرهنگ و ادب ایران زمین در سراسر دنیا تبریک و تهنیت می گویم.

منبع: میراث آریا

به "مونسان: روز بزرگداشت عطار روز گرامیداشت حکمت و عرفان است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مونسان: روز بزرگداشت عطار روز گرامیداشت حکمت و عرفان است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید