نجات پلنگ از چنگ سگ های گله

به گزارش وبلاگ 2012، مدیر حفاظت محیط زیست جاجرم گفت: محیط بانان این شهرستان خراسان شمالی یک قلاده پلنگ را که در ارتفاعات کوه بهار به محاصره سگ های گله درآمده بود، نجات دادند.

نجات پلنگ از چنگ سگ های گله

به گزارش ایرنا، احمد صفرزاده روز آدینه گفت: گزارش حمله پلنگ به گله گوسفندان در ارتفاعات کوه بهار، به وسیله مردم روستای قرجه رباط شهرستان جاجرم گزارش شد و بلافاصله اکیپی از محیط بانان و همیاران به محل اعزام شدند.

مدیر حفاظت محیط زیست جاجرم اضافه نمود: پلنگ لاشه گوسفندی را بالای درخت برده و سگ ها با محاصره کردن مانع فرار پلنگ شده بودند.

صفرزاده اضافه نمود: گروه مستقر در محل، با ترفند و تمهیداتی باعث جذب سگ ها به سمت خود شده و شرایط را برای نجات و راه گریز پلنگ فراهم کردند و این حیوان از محل متواری شد.

وی با اشاره به اینکه این دومین مورد از حمله پلنگ به دامداران این شهرستان است، درباره جبران خسارت های پلنگ به دامداران گفت: بخشی از خسارت های وارد شده به دامداران جبران می گردد، اما با این وجوه معمولا با تاخیر پرداخت می گردد.

وی با اشاره به انتشار اخبار از طرف نیروی انتظامی مبنی بر حمله پلنگ به گوسفندان در گرمه و تلف شدن چند راس از دام ها گفت: بر اساس اعلام مدیر حفاظت محیط زیست شهرستان گرمه، حیوانی که به آغل حمله نموده، پلنگ نبوده بلکه گرگ بوده است.

صفرزاده توضیح داد: پلنگ معمولا برای دست یافتن به طعمه یک دام را شکار می نماید، اما تلف شدن این تعداد دام در آغل حاکی از این است که این دام ها مورد حمله گرگ واقع شده اند.

وی گفت: بعضا نیروی انتظامی در ارائه گزارش حمله وحوش به دام به گفته افراد محلی استناد می نماید این درحالی است که افراد حیوان حمله کننده را مشاهده ننموده و گمان نموده اند که دام مورد حمله پلنگ واقع شده است.

مدیر حفاظت محیط زیست جاجرم تاکید نمود: مرجع تشخیص برای اینکه دام مورد حمله چه گونه ای از وحوش واقع شده حفاظت محیط زیست است.

منبع: فرارو

به "نجات پلنگ از چنگ سگ های گله" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نجات پلنگ از چنگ سگ های گله"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید