نمایش مشق های ناصری در حوضخانه کاخ گلستان

به گزارش وبلاگ 2012، آفرین امامی مدیر مجموعه میراث جهانی کاخ گلستان چهارشنبه 24 شهریورماه 1400 در این باره گفت: نمایشگاه مجازی مشق های ناصری با 13 اثر گزینش شده از طراحی و نقاشی های ناصرالدین شاه است به نمایش گذاشته می شود.

نمایش مشق های ناصری در حوضخانه کاخ گلستان

مدیر مجموعه میراث جهانی کاخ گلستان افزود: ناصرالدین شاه که ذوق هنری خود را در هنرهای مختلف محک می زد، چه در زمان ولایت عهدی که در تبریز سکونت داشت و چه پس از آنکه به تختگاه تهران مهاجرت کرد و در کاخ گلستان به حکومت نشست، به هنر نقاشی و طراحی علاقه مند بود.

امامی یادآوری کرد: ناصرالدین شاه از شاگردان میرزا حسن خان صنیع الملک غفاری بوده که با ذوق شاهانه خود و با قلم آهن و مرکب سیاه، صورت درباریان و زنان اندورنی را نقاشی کرده و با مناسبت، جمله یا شعری را در حاشیه آن ها می نوشته است.

مدیر مجموعه میراث جهانی کاخ گلستان گفت: اسلوب نقاشی های ناصرالدین شاه همانند استادش برپایه طبیعت گرایی و یادآوری جز به جز همه چشم اندازهای طبیعی به همان شکلی که می دیده است به تصویر کشیده و مانند استادش دارای نگاهی مدرن و متاثر از فرهنگ اروپایی است و کوشیده است تا با کپی برداری از استادش آثار را با نقاشی دیرین ایرانی و نگارگری پیوند دهد.

نمایشگاه مجازی مشق های ناصری امروز چهارشنبه 24 شهریورماه 1400 گشایش می یابد و از نشانی صفحه رسمی اینستاگرام مجموعه میراث جهانی کاخ گلستان golestanpalace@ در دسترس است.

منبع: ایبنا - خبرگزاری کتاب ایران

به "نمایش مشق های ناصری در حوضخانه کاخ گلستان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نمایش مشق های ناصری در حوضخانه کاخ گلستان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید