نکته بهداشتی ، جینکو ؛ چشمه جوانی؟

به گزارش وبلاگ 2012، جینکو بیلوبا گیاهی دارویی است که به عنوان یک فراورده تقویت کننده حافظه و ضد پیری شهرت پیدا نموده است.

نکته بهداشتی ، جینکو ؛ چشمه جوانی؟

به گزارش وبلاگ 2012، جینکو در اصل یک داروی سنتی چین بوده است که برای اختلالات ریوی استفاده می شده است، اما در سال های اخیر در کشورهای دنیا برای رفع کردن علائم پیری به کار رفته است.

اعتقاد بر این است که جینکو گردش خون و رسیدن اکسیژن به مغز را تحریک می نماید و به این ترتیب می تواند حافظه و توانایی های مغزی برای حل مسائل را تقویت کند.

  • اثرات جینکو

- ممکن است جریان خون را در بیماری های قلبی- عروقی افزایش دهد.

- ممکن است نرسیدن خون به دست ها و پاها را بهبود بخشد.

- حافظه و هشیاری را بهبود می بخشد.

- توانایی ارتباط گیری، جهت یابی و حرکت را تقویت می نماید.

- علائم سرگیجه و وزوز گوش را بهبود می بخشد.

به نظر می رسد مصرف درازمدت جینکو خطر بیماری های قلبی-عروقی را کاهش می دهد. همچنین بعضی تحقیقات نشان داده اند که جینکو کارکرد شناختی را در افراد دچار آلزایمر بهبود می بخشد.

  • انتخاب جینکو

هنگامی که می خواهید یک فراورده جینکو بیلوبا را بخرید، برچسب آن را به دقت بخوانید. برچسب فراورده ممکن است نشان دهد که عصاره استاندارد شده جینکو حاوی 24 درصد فلاووگلیکوزید (نوعی فلاوونوئید) و 6 درصد ترپن برای تهیه آن استفاده شده است. فلاوونوئیدها خاصیت آنتی اکسیدان دارند. هم فلاوونوئیدها و هم ترپن ها به حفاظت از مغز یاری می نمایند.

از آنجایی که داروهای گیاهی از عصاره های خام گیاهان تهیه می شوند، ببینید برچسب فراورده ذکری از اینکه در فرایند فراوری مواد آفت کش مورد استفاده برای کشت گیاه زدوده شده اند، شده است. به علاوه فراورده باید تاریخ مصرف داشته باشد.

  • مصرف جینکو

اثرات جینکو فورا ظاهر نمی گردد. ممکن است چند هفته طول بکشد تا متوجه اثرات این داروی گیاهی شوید. بسیاری از افراد معتقدند باید این داروی گیاهی را به طور دوره ای مصرف کرد، برای مثال پس از شش ماه مصرف آن، یک ماه مصرفش را قطع کرد.

جینکو با داروهایی که بر انعقاد خون تاثیر می گذارند، مانند وارفارین تداخل دارد، بنابراین نباید همزمان آنها را مصرف کرد.

به یاد داشته باشید که قبل از مصرف جینکو یا هر داروی گیاهی دیگری با دکترتان مشورت کنید.

منبع: همشهری آنلاین

به "نکته بهداشتی ، جینکو ؛ چشمه جوانی؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نکته بهداشتی ، جینکو ؛ چشمه جوانی؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید