نیروهای وابسته به امارات مانع برگزاری نشست دولتی در عدن شدند

به گزارش وبلاگ 2012، شهر عدن در جنوب یمن امروز نیز شاهد درگیری شدید بین نیروهای وابسته به شورای انتقالی تحت حمایت امارات با نیروهای امنیتی و نظامی بود.

نیروهای وابسته به امارات مانع برگزاری نشست دولتی در عدن شدند

به گزارش گروه بین الملل وبلاگ 2012، یک منبع امنیتی گفت که بامداد امروز یکشنبه درگیری شدیدی بین نیروهای امنیتی و نظامی وابسته به شورای انتقالی جنوبی با نیروهای امنیتی و نظامی در محله شیخ عثمان به وقوع پیوست.

طبق گزارش وبگاه المشهد الیمنی، یک گروه از نیروهای الحزام الأمنی وابسته به شورای انتقالی در شیخ عثمان با یک گروه نظامی درگیر شدند اما هنوز خبری از تعداد تلفات این درگیری منتشر نشده است.

از سوی دیگر یک منبع دولتی در عدن گزارش داد که نیروهای تحت حمایت امارات امروز از برگزاری نشست یک تیم دولت مستعفی یمن ممانعت بعمل آوردند.

نیروهای شورای انتقالی تحت حمایت امارات که از آگوست گذشته بر ورودی های کاخ ریاست جمهوری معاشیق در عدن سیطره پیدا نموده اند، دروازه های اصلی کاخ را بسته و مانع ورود تیم دولتی به این کاخ جهت برگزاری نشست شدند.

خبرگزاری آناتولی به نقل از این منبع اضافه کرد که این تیم متشکل از عبدالله لملس وزیر آموزش و پرورش و تعدادی از نمایندگان و معاونان وزیر و مسئولان فنی بودند.

عدن از کمتر از یک سال گذشته شاهد اختلاف و درگیری متحدان سعودی با متحدان اماراتی است. عربستان کوشش کرد این اختلاف را با توافق ریاض حل نماید اما درگیری ها هر از گاهی سر باز می نماید.

شاهدان عینی و ساکنان محلی و منابع امنیتی و نظامی در شهر عدن گفتند که این شهر از آدینه شب به دنبال شروع اجرای توافقنامه ریاض امضاشده بین شورای انتقالی و دولت مستعفی یمن، شاهد تنش و استقرار بی سابقه نیروهای امنیتی و نظامی است.

در شهر خور مکسر واقع در مرکز عدن پست های نظامی و نیروهای امنیتی در بیشتر خیابان ها، محله ها و کوچه های شهر از جمله خط ساحلی منتهی به فرودگاه عدن کار گذاشته شده و همه این نیروها مجهز به سلاح و خودروهای زرهی و نظامی اماراتی هستند.

ص

منبع: خبرگزاری فارس

به "نیروهای وابسته به امارات مانع برگزاری نشست دولتی در عدن شدند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نیروهای وابسته به امارات مانع برگزاری نشست دولتی در عدن شدند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید