واشنگتن: همکاری با عربستان به منافع مشترک بستگی دارد، ایران از برداشتن گام های بیشتر خودداری کند

به گزارش وبلاگ 2012، سخنگوی وزارت خارجه آمریکا گفت که همکاری واشنگتن با ریاض تا آنجایی خواهد بود که منافع دو طرف تأمین گردد.

واشنگتن: همکاری با عربستان به منافع مشترک بستگی دارد، ایران از برداشتن گام های بیشتر خودداری کند

به گزارش گروه بین الملل وبلاگ 2012 به نقل از رویترز، ند پرایس سخنگوی وزارت خارجه ایالات متحده آمریکا در نشست خبری روز چهارشنبه اعلام نمود که کشورش برای دفاع از منافع و ارزش ها از همکاری با ریاض صرف نظر نخواهد کرد.

سخنگوی وزارت خارجه ایالات متحده آمریکا در ادامه این نشست خبری توضیح داد: این همکاری تا آنجا خواهد بود که منابع ریاض و واشنگتن تأمین گردد.

جدیدترین خبرها و تحلیل های ایران و دنیا را در کانال تلگرامی وبلاگ 2012 بخوانید. (کلیک کنید)

جدیدترین خبرها و تحلیل های ایران و دنیا را در صفحه اینستاگرامی وبلاگ 2012 بخوانید. (کلیک کنید)

پرایس اضافه نمود: بایدن گفت روابط خود با ریاض را آنالیز می کند تا این اطمینان را حاصل کند که آنها منافع ما را ارتقا می بخشند.

سخنگوی وزارت خارجه آمریکا درباره یمن گفت: بحران این کشور از راه نظامی حل نخواهد شد و اولویت واشنگتن در مورد تحولات یمن، برقراری امنیت از راه دیپلماسی است.

وی ادامه داد: دولت آمریکا طی یک هفته اخیر برای رسیدن به یک موضع واحد درباره ایران با مقامات کشورهای شریک در تماس بوده و موضوع ایران روز پنج شنبه نیز در نشست وزیران خارجه آمریکا، انگلیس، آلمان و فرانسه مورد آنالیز قرار خواهد گرفت.

سخنگوی وزارت خارجه آمریکا گفت: راه دیپلماسی همچنان باز است. ما امیدواریم بتوانیم با متحدان و شرکای آمریکا این راستا را دنبال کنیم.

پرایس همچنین از ایران خواست تا از برداشتن گام های بیشتر در رابطه با تعهداتش به آژانس بین المللی انرژی اتمی خودداری کند.

او در پاسخ به سوالی درباره اینکه رابرت اقتصادی نماینده ویژه بایدن در امور ایران، چه زمانی قرار است سفرهای بین المللی خود را شروع کند، توضیح داد: اقتصادی به دلیل شیوع کرونا هنوز اقدام به سفر نکرده، اما با اعضای کنگره، متحدان آمریکا و کشورهای عضو توافق هسته ای با ایران، همیشه در تماس است.

پرایس درباره حملات راکتی اخیر به اربیل گفت: عاملان این حمله راکتی و کسانی که در آن دست داشتند، مجازات خواهند شد و هرگونه پاسخ به حمله اربیل با هماهنگی کامل دولت عراق و شرکای ما صورت خواهد گرفت.

وی در ادامه به فعالیت های سایبری کره شاقتصادی علیه ایالات متحده آمریکا اشاره نمود و گفت: این فعالیت ها آمریکا و شرکای ما را تهدید می نماید.

منبع: خبرگزاری تسنیم

به "واشنگتن: همکاری با عربستان به منافع مشترک بستگی دارد، ایران از برداشتن گام های بیشتر خودداری کند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "واشنگتن: همکاری با عربستان به منافع مشترک بستگی دارد، ایران از برداشتن گام های بیشتر خودداری کند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید