واکنش اقلیم کردستان به حمله راکتی در نزدیکی فرودگاه اربیل

به گزارش وبلاگ 2012، خبرنگاران : نخست وزیر اقلیم کردستان عراق حمله راکتی دیشب به نزدیکی فرودگاه بین المللی اربیل را محکوم کرد.

واکنش اقلیم کردستان به حمله راکتی در نزدیکی فرودگاه اربیل

به گزارش وبلاگ 2012 به نقل از تسنیم، خرسند بارزانی نخست وزیر اقلیم کردستان عراق چهارشنبه شب به حمله راکتی به اطراف پایگاه نظامیان آمریکایی در نزدیکی فرودگاه بین المللی اربیل واکنش نشان داد و آن را محکوم کرد.

فرماندهی عملیات مشترک عراق نیز بیان کرد که دستوراتی مبنی بر بازداشت فرمانده یگان مسئول تأمین امنیت مکانی (نینوی) که راکت ها از آنجا شلیک شد، صادر شده است.

منابع خبری عراق چهارشنبه شب گزارش دادند که سه فروند موشک به نزدیکی پایگاه نظامیان اشغالگر آمریکا در نزدیکی فرودگاه اربیل اصابت نموده است.

به گفته منابع امنیتی عراق، سامانه دفاع موشکی پاتریوت ارتش تروریستی آمریکا سه راکت شلیک شده را رهگیری و قبل از اصابت به زمین سرنگون کرد.

همزمان یک منبع وابسته به ائتلاف آمریکایی گفت که سه راکت به نزدیکی یک پایگاه ائتلاف در اربیل اصابت کرد، اما این حمله هیچ تلفات جانی نداشته است.

از سوی دیگر، بعضی شبکه های خبری از جمله المیادین گزارش دادند که راکت های شلیک شده به مقر ائتلاف آمریکایی برخورد کرد، نه مقرهای متعلق به اقلیم کردستان عراق در اربیل.

منبع: اقتصادنیوز

به "واکنش اقلیم کردستان به حمله راکتی در نزدیکی فرودگاه اربیل" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "واکنش اقلیم کردستان به حمله راکتی در نزدیکی فرودگاه اربیل"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید