وجود بیش از 10 هزار داعشی در عراق و سوریه

به گزارش وبلاگ 2012، سازمان ملل اظهار داشت بیش از 10 هزار داعشی همچنان در عراق و سوریه فعال هستند.

وجود بیش از 10 هزار داعشی در عراق و سوریه

به نقل از روزنامه القدس العربی، ولادیمیر فورونکوف، مسئول مبارزه با تروریسم سازمان ملل اعلام نمود: آمارها نشان می دهد بیش از 10 هزار داعشی همچنان در عراق و سوریه بعد از دو سال از شکست داعش فعال هستند و حملاتشان سال جاری تا حد زیادی افزایش یافته است.

فورونکوف به شورای امنیت اعلام نمود: تروریست های داعش آزادانه در باندهای کوچکی میان دو کشور در رفت و آمد هستند. داعش فعالیت خود را نه فقط در مناطق درگیر میان عراق و سوریه بلکه در مناطق دیگری نیز افزایش داده است.

وی اضافه نمود: از شروع سال جاری تهدیدات در مناطق درگیر افزایش یافته است. از افزایش فعالیت های داعش کاملا این مسئله دیده می گردد اما در مناطقی که شاهد نزاع نیستند این تهدید به دلیل محدودیت های اعمال شده برای مقابله با کرونا کاهش یافته است.

این مسئول سازمان ملل گفت: واضح نیست که چگونه کرونا بر کوشش های داعش برای عضوگیری و جمع آوری پول تاثیر دارد و اینکه آیا رویکرد داعش تحت رهبری محمد سعید عبدالرحمن المولی تغییری نموده است یا خیر. هیچ نشانه واضحی مبنی بر تغییر رویکرد داعش وجود ندارد.

فورونکوف گفت: داعش به تقویت موضع خود در بعضی مناطق خاورمیانه که قبلا تحت سیطره این گروه بود، ادامه می دهد. اگر جامعه جهانی در مقابله با این چالش شکست بخورد تهدید جهانی که داعش دارد احتمالا افزایش یابد. باید کشورهای عضو تدابیر جدی درباره مسائل انسانی، حقوق بشر و امنیت اتخاذ نمایند.

فورونکوف درباره شرایط آفریقا نیز گفت: داعش در منطقه غرب آفریقا 3500 عضو دارد که این منطقه می تواند مرکز اصلی برای تبلیغات جهانی داعش باشد.

وی گفت: داعش تنها چندصد نیرو در لیبی دارد اما از تنش ها بین گروه های نژادی استفاده نموده و تهدید احتمالی خواهد بود که تاثیر منطقه ای گسترده تری دارد. اگر نزاع در لیبی افزایش یابد داعش احتمالا فعالیت هایش گسترش پیدا کند.

وی تأکید کرد: شاخه داعش در افغانستان، گروه داعش-ولایت خراسان همچنان قادر به انجام حملات گسترده است، هرچند که خسارت های زیادی را متحمل شده است و رهبرانش بازداشت شده اند. داعش برای استفاده از این کشور جهت استقرار نیروهایش به وسیله منطقه و جذب نیروهایی که با توافق صلح میان طالبان و آمریکا مخالفند، کوشش می نماید. ، ایسنا

منبع: ایران آنلاین

به "وجود بیش از 10 هزار داعشی در عراق و سوریه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "وجود بیش از 10 هزار داعشی در عراق و سوریه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید