وزیر خزانه داری بایدن: آمریکا به حفظ تحریم ها علیه ایران ادامه خواهد داد

به گزارش وبلاگ 2012، گزینه پیشنهادی سمت وزارت خزانه داری آمریکا در دولت جدید آمریکا در پرسش و پاسخ سنای این کشور در فرایند تایید صلاحیتش، مواضع دولت جو بایدن درباره توافق هسته ای و تحریم های ایران را توضیح داد.

وزیر خزانه داری بایدن: آمریکا به حفظ تحریم ها علیه ایران ادامه خواهد داد

به گزارش گروه سیاسی وبلاگ 2012، متن پرسش و پاسخ جنت یلن، گزینه پیشنهادی سمت وزارت خزانه داری آمریکا در دولت جو بایدن، رئیس جمهور جدید این کشور در پایگاه اینترنتی کمیته دارایی سنا قرار گرفته است. یلن درباره سیاست های دولت بایدن درباره توافق هسته ای (برجام) گفت: دولت بایدن-هریس (معاون رئیس جمهور آمریکا) متعهد به اطمینان یافتن از این است که ایران اقدامات مناسبی در راستای از سرگیری پایبندی اش انجام دهد. ایران تنها در صورتی از لغو تحریم ها تحت برجام بهره مند خواهد شد که به محدودیت های هسته ای اش پایبند باشد.

یلن با ادعایی علیه ایران گفت: علاوه بر این، اگر تایید صلاحیت شوم، اطمینان خواهم داد که وزارت خزانه داری کار مهم خود را در مبارزه با حمایت ایران از تروریسم و ضایع کردن حقوق بشر ادامه می دهد.

او درباره تحریم ها در دولت بایدن گفت: دولت بایدن-هریس به حفظ تحریم ها و اعمال تحریم ها بر نهادهای ایرانی که مرتکب تضییع حقوق بشر می شوند و ارزیابی ابزارها برای مبارزه با دولت های حامی تروریسم ادامه خواهد داد. به ویژه آن که، رئیس جمهور بایدن متعهد به همکاری با متحدان و شرکایمان برای مقابله با فعالیت های ثبات زدای ایران در منطقه از جمله حمایتش از نیروهای نیابتی است.

بر اساس این گزارش، اظهارات یلن درباره شرط دولت بایدن برای بازگشت به توافق هسته ای در پی این مطرح می شود که بایدن در وعده های انتخاباتی اش اعلام نموده بود در صورت بازگشت ایران به پایبندی کامل به توافق هسته ای به این توافق باز می شود.

دولت دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا در سال 2018 با ادعای ناقص بودن برجام از آن خارج شد و تحریم های متعددی علیه ایران اعمال کرد.

ایران در پی خروج آمریکا از توافق هسته ای و تعلل کشورهای اروپایی در عمل به تعهداتشان در راستای پیدا کردن راهکاری کاربردی برای کاهش تاثیر تحریم های آمریکا و عادی سازی روابط مالی با ایران، سال گذشته خاطرنشان کرد که در پنج گام معین شده و طبق راهکارهای مقرر در توافق هسته ای، تعهدات داوطلبانه اش در توافق را کاهش می دهد.

مقامات ایران تاکید نموده اند تمام این اقدامات در صورت عملی شدن تعهدات دیگر طرف های برجام، بازگشت پذیر است.

منبع: خبرگزاری دانشجو

به "وزیر خزانه داری بایدن: آمریکا به حفظ تحریم ها علیه ایران ادامه خواهد داد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "وزیر خزانه داری بایدن: آمریکا به حفظ تحریم ها علیه ایران ادامه خواهد داد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید