پارالمپیک مشکل اقتصادی ندارد، با هر شرایطی کارمان را انجام می دهیم

به گزارش وبلاگ 2012، محمود خسروی وفا بعد از مجمع عمومی و سالیانه کمیته ملی پارالمپیک که امروز در محل آموزشگاه ملی المپیک برگزار گردید در خصوص جریان برگزاری آن شرح داد.

پارالمپیک مشکل اقتصادی ندارد، با هر شرایطی کارمان را انجام می دهیم

وی گفت: در این مجمع ساختار سازمانی کمیته مورد آنالیز نهاده شد تا به تصویب برسد، ضمن اینکه در خصوص اصلاح اساسنامه نیز با توجه به ایرادات قانونی که نسبت به آن وجود داشت، صحبت هایی مطرح شد. در حال حاضر 8 فدراسیون رشته های پارالمپیکی را هم مدیریت می نمایند و به زودی چهار رشته دیگر هم به این فدراسیون ها اضافه می گردد.

رئیس کمیته ملی پارالمپیک در این رابطه ادامه داد: بر این اساس احتیاج بود تا با مشارکت بیشتر فدراسیون ها اصلاح اساسنامه مطرح گردد به همین دلیل آن را امروز در مجمع عنوان کردیم. قرار بر این شد کارگروهی برای آنالیز ایرادات اساسنامه تصویب شده و ظرف مدت زمان سه ماه نیز مجمع فوق العاده برای تصویب نهایی آن تشکیل گردد.

وی همچنین به برگزاری انتخابات برای معرفی بازرس و عضو جدید هیئت اجرایی اشاره نمود و گفت: طبق ایرادی که از طرف نهادهای نظارتی به ما وارد شده بود بازرس نمی توانست همزمان کارمند فدراسیون باشد به همین دلیل امروز رأی گیری مجدد برای انتخاب دوباره بازرس صورت گرفت. همچنین هادی رضایی سال گذشته به عنوان دبیرکل انتخاب شد و به همین دلیل از هیئت اجرایی استعفا کرد. بنابراین رأی گیری دیگری هم برای انتخاب عضو جدید داشتیم.

خسروی وفا در بخش دیگری از صحبت های خود با تأکید بر اینکه کمیته ملی پارالمپیک مشکل بودجه ندارد، اعلام نمود: البته به خاطر تحریم های ناجوانمردانه بعضا با مسائلی روبرو می شویم اما انصافا در حد بحران نیست. مسائلی هست اما با اولویت بندی به همه آن مسائل و برنامه ها رسیدگی می کنیم.

وی توضیح داد: تمرکز روی مدال آوری است و اولویتمان هم مدال آوران طلا هستند. بر همین اساس تقسیم بندی و تزریق بودجه انجام می گردد. فکر می کنم مشکل اصلی اینجاست که در بسیاری از موارد به صورت نابه جا هزینه می گردد اما در پارالمپیک بر اساس اولویت بندی ها، هزینه ها انجام می گردد. به همین دلیل می گویم که انصافا مشکل بودجه نداریم.

رئیس کمیته ملی پارالمپیک با یادآوری بودجه 29 میلیارد تومانی این کمیته برای امسال گفت: تا به امروز 6 میلیارد تومان دریافت نموده ایم. طوری کار می کنیم که بتوانیم در هر شرایطی برنامه هایمان را پیش ببریم. به هر نحوی که به ما بودجه بدهند و اگر به هر دلیلی بودجه کمتر در اختیارمان قرار بگیرد، باز هم کارمان را دنبال می کنیم.

خسروی وفا در خصوص مسائل مطرح در خصوص تیروکمان و اینکه عنوان شده بودجه تخصیصی پارالمپیک به این رشته جوابگوی احتیاج آنها برای پیگیری برنامه های پاراکمانداران نیست، این گونه شرح داد: تا به امروز دو جلسه داشته ایم و قطعا مسائل حل می گردد. بودجه ما شفاف است. برای هر ورزشکار 20 میلیون هزینه می کنیم. سهم روزانه ورزشکاران طلایی 350 هزار تومان و سایر ورزشکاران 300 هزار تومان است. این موضوعات را آنالیز می کنیم تا مسئله ای پیش نیاید.

وی در این رابطه ادامه داد: نظارت لازم را خواهیم داشت تا پولی که بابت ورزشکاران پارالمپیکی به فدراسیون ها داده می گردد در همین بخش هزینه گردد. قاعدتا باید اردوهای برگزار شده برای آنها با کیفیت باشد چون ما پول باکیفیت می دهیم در غیر این صورت میزان بودجه تخصیصی کمتر می گردد.

خسروی وفا در خاتمه با بیان اینکه در پارالمپیک توکیو کاروان ایران جزو 10 کشور اول خواهد بود، گفت: کوشش می کنیم به این نتیجه برسیم، البته نمی توان پیش بینی داشت اما این هدف ما است که ترسیم شده است.

منبع: خبرگزاری مهر

به "پارالمپیک مشکل اقتصادی ندارد، با هر شرایطی کارمان را انجام می دهیم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پارالمپیک مشکل اقتصادی ندارد، با هر شرایطی کارمان را انجام می دهیم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید