پس از المپیک الکنو را ارزیابی کنیم

به گزارش وبلاگ 2012، تیم ملی والیبال ایران در رقابت های لیگ ملت های 2021 با 10 شکست و 5 پیروزی در صندلی دوازدهم نهاده شد.

پس از المپیک الکنو را ارزیابی کنیم

محمدرضا داورزنی رئیس فدراسیون والیبال با حضور در برنامه لیگ ملت های 2021 از شبکه ورزش درباره نتایج تیم ملی گفت: اگر تیم ملی والیبال ایران را با 15 تیم مسابقات مقایسه کنیم متوجه خواهید شد که تیم هایی مانند فرانسه، روسیه، برزیل و لهستان از ثبات کادر فنی برخوردار بودند. تیم ملی برزیل از المپیک 2016 باهمین تیم کار نموده است و تیم های لهستان و فرانسه هم تقریباً 80 درصد ترکیب چند سال گذشته خود را حفظ نموده اند.

وی تاکید نمود: تیم های اروپایی مرتب در رقابت های اروپا شرکت می نمایند و مدام با یکدیگر مسابقه دارند و این چیزی است که در آسیا با کمبود جدی آن روبرو هستیم.

داورزنی گفت: چند روز گذشته به علت نتایج تیم ملی از مردم عذرخواهی کردم. فراز و نشیب های تیم ملی احساسات مردم را جریحه دار کرد اما مردم این را بدانند که ما طبق برنامه پیش رفته ایم و در این مسابقات نتیجه برای ما اهمیتی نداشت. اگر هدف تیم ملی کسب نتیجه بود شاید می توانستیم 10 پیروزی به دست آوریم و این کار شدنی است.

رئیس فدراسیون والیبال ادامه داد: دربعضی از لحظات، تیم ملی می توانست نتیجه را تغییر دهد اما اصرار کادر فنی این بود تا بازیکن در شرایط سخت محک داده گردد. این مسابقات نشان داد در دریافت مشکل جدی داریم و خود بازیکنان هم از این شرایط ناراحت بودند.

وی درباره ادعای پیمان اکبری مبنی بر درخواست الکنو برای حضور او در مسابقات گفت: در ابتدا قرار بود دو مربی ایرانی در کادر فنی حضور داشته باشند اما پس از اصرار الکنو برای استفاده از مترجم روس مجبور شدیم از یک مربی ایرانی استفاده کنیم. نظر الکنو این بود که در لیگ ملت ها یک مربی ایرانی و در المپیک یک مربی دیگر مورد استفاده قرار گیرد و همین عدم تمایل پیمان اکبری را نشان داد. الکنو با توجه به قهرمانی تیم تندروان در مسابقات لیگ برتر، او را به اسم دستیار ایرانی اش انتخاب کرد.

داورزنی در پاسخ به این سوال که اعضای کمیته فنی که خود الکنو را انتخاب نموده اند حال به یکی از منتقدان او تبدیل شده اند، چرا؟ کسی نمی تواند در سطح بین المللی نسبت به توانمندی های الکنو صحبتی کند. باید صبر کنیم و پس از المپیک سرمربی را ارزیابی کنیم. در بعضی از تصمیمات خود الکنو باید شرح دهد و او پس از حضور در ایران در کنفرانس خبری شرکت خواهد نمود. باید فشارها را از روی تیم برداریم تا گام به گام پیش رویم و به آرمانمان در المپیک دست یابیم.

وی درباره نظرش از کسب نتیجه تیم ملی در المپیک گفت: از ابتدا آرمانی را در نظر گرفته ایم که مبنی بر باوری بوده که بازیکنان ایرانی این توانایی را دارند و برنامه ریزی ها هم بر همین اساس ریخته شده است. باید تحمل کنیم و بر این باور باشیم که نتیجه خواهیم گرفت.

رئیس فدراسیون والیبال گفت: در حال حاضر صلاح نیست درباره عملکرد الکنو صحبت کنیم. او باید در المپیک شرکت کند و سپس بر اساس نتایجش ارزیابی کنیم که انتخاب فدراسیون و کمیته فنی درست یا غلط بوده است. البته این را در نظر بگیریم که قرارداد الکنو به نحوی منعقد شده که او نمی تواند نسبت به نتایج بی تفاوت باشد.

داورزنی درباره حضور کادر فنی در المپیک هم گفت: الکنو در المپیک هم به همراه مترجمش و بعلاوه تندروان و توتولو حضور دارد.

منبع: خبرگزاری مهر

به "پس از المپیک الکنو را ارزیابی کنیم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پس از المپیک الکنو را ارزیابی کنیم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید