کدام استان ها بارانی می شوند؟

به گزارش وبلاگ 2012، تهران (پانا) - سازمان هواشناسی ضمن اشاره به بارش های پراکنده ای که طی پنج روز آینده در برخی استان های کشور رخ می دهد، از وزش باد شدید و گردوخاک در بخش هایی از استان خوزستان و شرق و جنوب شرق کشور خبر داد.

کدام استان ها بارانی می شوند؟

امروز (31 اردیبهشت) جوی پایدار در بیشتر مناطق کشور حاکم است و با این حال بارش پراکنده در ارتفاعات کرمان و شمال هرمزگان دور از انتظار نخواهد بود.

فردا (اول خرداد) در برخی نقاط آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی، کرمانشاه و مناطق مرتفع و کوهستانی واقع در استان های اردبیل، جنوب کردستان، شمال زنجان، غرب مازندران، شرق تهران، شمال سمنان، جنوب اصفهان، شرق فارس و جنوب کرمان بارش پیش بینی می شود.

یکشنبه (2 خرداد) در برخی مناطق بارش رخ می دهد. این بارش ها در برخی مناطق استان های آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی، اردبیل، کردستان، کرمانشاه، زنجان، همدان، مرکزی، قم، غرب و جنوب اصفهان، لرستان، ایلام، شمال فارس، چهارمحال و بختیاری و کهگیلویه و بویر احمد و همچنین ارتفاعات و دامنه های استان های قزوین، البرز، تهران، سمنان، خوزستان و کرمان پیش بینی می شود.

دوشنبه (3 خرداد) در مناطقی از شمال غرب، ارتفاعات و دامنه ای امتداد رشته کوه البرز و ارتفاعات زاگرس جنوبی بارش پراکنده رخ می دهد. همچنین علاوه بر این مناطق روز سه شنبه (4 خرداد) در بخش هایی از مرکز کشور نیز شاهد بارش پراکنده خواهیم بود.

طی پنج روز آینده بارش در مناطق یاد شده بیشتر در ساعات بعدازظهر و اوایل شب و به شکل باران گاهی با رعد و برق و وزش باد شدید موقتی خواهد بود. همچنین بارش طی روزهای شنبه تا دوشنبه (1 تا 3 خرداد) دارای شدت بیشتری است و ریزش تگرگ در مناطق دور از انتظار نخواهد بود.

طی سه روز آینده در شرق و جنوب شرق کشور به ویژه در منطقه زابل، وزش باد شدید رخ می دهد که می تواند منجر به خیزش گردوخاک شود. همچنین امروز و فردا با توجه به افزایش سرعت وزش باد در خوزستان به ویژه در نیمه غربی استان، احتمال رخداد گرد و خاک وجود دارد.

امروز (31 اردیبهشت) خلیج فارس و شرق دریای عمان مواج خواهد بود.

آسمان تهران فردا (1 خرداد) نیمه ابری و گاهی همراه با وزش باد با حداقل دمای 25 و حداکثر دمای 35 درجه سانتیگراد و روز یکشنبه (2 خرداد) نیز کمی ابری، در بعدازظهر با افزایش ابر و گاهی وزش باد شدید با حداقل دمای 23 و حداکثر دمای 34 درجه سانتیگراد پیش بینی می شود.

منبع: خبرگزاری پانا

به "کدام استان ها بارانی می شوند؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کدام استان ها بارانی می شوند؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید