کشف جمجه 3 میلیون و 800 هزار ساله یک انسان تبار در اتیوپی

به گزارش وبلاگ 2012، دیرینه شناسان 28 اوت (ششم) شهریور با انتشار یک گزارش اعلام کردند نتایج یک تحقیق نشانگر آن است که جمجمه تقریبا کامل یک انسان تبار که دو سال پیش در منطقه عفر اتیوپی کشف شد، متعلق به حدود سه میلیون و هشتصد هزارسال پیش است.

کشف جمجه 3 میلیون و 800 هزار ساله یک انسان تبار در اتیوپی

کشف این جمجمه با نام ام آردی MRD -که دانشمندان آن را بنیادین توصیف نموده اند- از آن روی مهم است که نشان می دهد برخلاف باورهای پیشین که انسان تباران در پی تکامل میمون تباران به وجود آمده اند، این دوگونه در حدود یکصد هزار سال همزمان با هم زندگی می کردند.

در سال 1974، دانشمندان در منطقه عفر اتیوپی بقایای یک میمون تبار با قدمت 3/2 میلیون سال را کشف نموده بودند. این گونه معروف به آفرنسیس لوسی نامگذاری شد.

استفانی ملیلو، دیرین-مردم شناس از موسسه ماکس پلانک در آلمان می گوید: ما تاکنون فکر می کردیم آنامنسیس (ام آردی) در طول زمان به عفرنسیس تکامل می یابد ... اما تحقیقات اخیر فهم ما از روند تکامل را دگرگون کرد و پرسش های جدیدی را در مقابل ما قرار داد؛ از جمله اینکه [با توجه به حیات همزمان این دو] آیا میان این دوگونه رقابت برای کسب جا و غذا در میان بوده است؟

به این ترتیب این پژوهش جدید به این معنی است که علاوه بر لوسی، گونه های دیگری هم می توانند در روند تکاملی متفاوت، منشا ما انسان های امروزی باشند.

منبع: همشهری آنلاین

به "کشف جمجه 3 میلیون و 800 هزار ساله یک انسان تبار در اتیوپی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کشف جمجه 3 میلیون و 800 هزار ساله یک انسان تبار در اتیوپی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید